Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въздуха в купето е постоянно топъл

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въздуха в купето е постоянно топъл

    Здравейте, имам Фиат Браво 1,8 16V. Моят прблем е следния: постоянно ми духа топло в купето на колата, въпреки че връката на парното е на студено.Дори и да не съм пуснал вентилатора на парното в колата не може да се стои от жега.Иначе климатика е безупречен, но когато го спра и ........

    #2
    нормално имайки впредвид че вкарва въздуха отвън, а при тия жеги....това че врътката е на студено не значи че не го затопля, а не че го изстудява
    ex Fiat Bravo GT

    Коментар


      #3
      Може кранчето на парното да не затваря напълно.

      Коментар


        #4
        chuni написа:
        Може кранчето на парното да не затваря напълно.
        +това че уплътнителите на клапите на въздуховодите са остаряли и не затварят добре се получава така
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Пробвай сутрин на хладно. Дори след като загрее колата отвън трябва да влиза хладен въздух. Ако обаче духа топло може би имаш проблем със затварянето на парното.
          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

          Коментар


            #6
            подобен проблем

            Аз имам подобен проблем, но при мен е от друго (аз съм с Типо):Между предния какак на колата и пластмасовата решетка дето е точно под чистачките има един гумен уплътнител, който трябва да пречи на топлия въздух около двигателя да ти попада при решетката за засмукване на въздух към купето. При мен понеже Типото е блъскане челно незнаен брой пъти, капака е е крив и има процеп, така че топлия въздух от двигателя тръгва да излиза от там и директно бива засмукан от вентилатора на купето. Сещаш се, че въздуха винаги е леко топъл като влиза в купето.
            минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения
            Tipo 1.4 карбуратор 350 000km без ремонт на двигателя. По последни данни-вероятно достоверни, но не 100%, май километрите са 250 000км.

            Коментар

            Working...
            X