Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кофти работа !...Проблем, задрах картера...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кофти работа !...Проблем, задрах картера...

    Задрах картера - сега на него има даруга и вдлъбнатина - проблем ли е ? Теч няма. От какъв метал е картера на колата от подписа?Е... де, нали се сещаш, че и други хора ще имат подобен проблем, ще търсят с "търсачката" и така озаглавената тема "кофти работа!.." нищо няма да им каже. Промени заглавието на темата, така, че тази "кофти работа" да е видна от него.Правилата все-пак! Nino
    Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

    #2
    Re: Кофти работа !...

    NewUser написа:
    Задрах картера - сега на него има даруга и вдлъбнатина - проблем ли е ? Теч няма. От какъв метал е картера на колата от подписа?
    Ако е малка,не е проблем-все пак не е лошо да се погледне от специалист,да не е в областта на маслоприемника...Материала на картера на този модел е стоманена ламарина.
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Re: Кофти работа !...

      vesko.t написа:
      NewUser написа:
      Задрах картера - сега на него има даруга и вдлъбнатина - проблем ли е ? Теч няма. От какъв метал е картера на колата от подписа?
      Ако е малка,не е проблем-все пак не е лошо да се погледне от специалист,да не е в областта на маслоприемника...Материала на картера на този модел е стоманена ламарина.
      Значи ще ръждяса, ако не се боядиса
      Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

      Коментар


        #4
        Да ще ръждяса, затова е хубаво да се обработи наранената повърхност, аз мазах нараняванията отдолу по колата с боди кит (едно черно еластично покритие).
        BRAVA 1,4 12V
        Nissan Navara

        Коментар


          #5
          georgiarg написа:
          Да ще ръждяса, затова е хубаво да се обработи наранената повърхност, аз мазах нараняванията отдолу по колата с боди кит (едно черно еластично покритие).
          А ще издържи ли на 100 градуса?
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            До 160 стига маслото, забрави за 100 Трябва с силиконова боя според мен или с т.нар бронз за печки по селата. Има и термоустойчиви спрейове черен мат, но качеството им е под въпрос!

            Коментар


              #7
              боди-то ще се стече като масло като загрее колата

              Коментар


                #8
                Ако е голяма вдлъбнатината ще събира по-малко масло. Аз моята маслена вана я свалих и изчуках, ама е трудно, защото вътре има заварена допълнителна ламарина и не е удобно. После я боядисах с черен нитроцелулозен емайллак.

                Коментар


                  #9
                  Къде се намира този маслоприемник на колата от подписа ?
                  Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

                  Коментар


                    #10
                    Откъм ремъчната шайба...може да го видиш на схемата,която пратих наскоротук поз .1http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=17013
                    Ex. Grande Punto Driver

                    Коментар


                      #11
                      Като се свали картера и се вижда - една фуния, с цедка. През нея маслената помпа засмуква масло.

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря за отговорите - хубавата новина е че вдлъбнатината не е под маслоприемника, утре ще ходя да взема топлоустойчив спрей и ацетон и ще го боядисам за да не ръждяса, че бая кинти струва таз маслена вана Yellow_Flash_Colorz_PDT_50
                        Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

                        Коментар


                          #13
                          картер

                          картера е от ламарина и за малко не би трябвало да има проблем има малко място един така отначало ми взе 50 лв закачих картера и колата от вилата до околовръсното 1 км повече от 40 не дигаше закарах е при един кадето работеше / в неделя / близо погледна е и каза че като съм закачил картера и сигурно маслената помпа не качва масло нагоре и...много такива лъжи на утрето вика ще е готова сутринта пак същото казва нещо тука е правено с токовете/ нали има изолирбанд навсякаде /трябва на диагностика да ходиш дюзите не са наред търси нови е смених !/2бубината на колата и се оправи благодарение на този форум и колеги като Веско от Бургас а картера е все така малко натиснат
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #14
                            Така е благодарение на този форум вече първо се консултирам с колегите от форума и в краен случай вече ще се ходи на майстор. Тука получаваш полезни съвети и доста информация. Благодаря на всички.
                            Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

                            Коментар


                              #15
                              Преди година и половина и аз ударих картера централно и остана вдлъбнатина колкото кайсия,но да чукна на дърво нямам проблеми засега.
                              Fiat Punto 1.7 TD

                              Коментар

                              Working...
                              X