Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане, относно заден лагер на главината на Типо без АБС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане, относно заден лагер на главината на Типо без АБС

    Колеги, имам един въпрос. След като вчера смених ремонтните комплекти за задния носач изскочи нещо ново. Лагерите на главината на задните колела са тръгнали. Почнали са да затягат. Та въпроса ми е могат ли да се сменят само лагерите, без тази главина с които се продават комплект и ако да някой знае ли номера на лагерите. За ето това става въпрос:
    Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
    Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

    #2
    лагер

    на Пунтото се смена цяло 45-50 лв накаде беше капселовано е и става трудно да се извади
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Уви... сменя се цялата част. Капсуловано е сериозно, както се вижда и от снимката.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Добре де, не е ли просто един (два) лагер(а), който е набит в тази отливка. И следователно, след като е набит би следвало да може да се избие и да се замени с нов.
        Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
        Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

        Коментар


          #5
          и ти си прав ама това е фиат, така че радвай се поне не те карат да сменяш цялата задница. пробвай и гледай, не ми се вярва тук някой да го е правил това, принципно би трябвало да е стандартен размера и да си пише номерата, но не е 100/%, защото при мен на ролката на алтернатора нямаше номер и се оказа с много трудно намиран вътрешен диаметър/външния нямаше проблеми/
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Ще пробвам, но след като се върна от морето, че в неделя пътувам. Ако стане нещо ще пиша за номера на лагери и подробности.
            Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
            Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

            Коментар


              #7
              moko написа:
              Ще пробвам, но след като се върна от морето, че в неделя пътувам. Ако стане нещо ще пиша за номера на лагери и подробности.
              Безсмислено е да пробваш! Някои главини ползват самия корпус за горна черупка! Другото е, че няма да можеш да валцоваш отливката с достатъчна дебелина, която да ти гарантира, че няма да се счупи по време на път и да стане лошо!Давай си паричките за фабрично капсуловани главини и си гледай кефа! И сигурността!Поздрави!
              Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

              Коментар


                #8
                В Италсервиз под моста на цариградско главина + лагер е 40лв. Не си струва да се занимаваш само с лагер. Предполагам и резбите за гумите са тръгнали така или иначе

                Коментар


                  #9
                  aбе резбита са лесни мисля бяха 12х 1,25
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    12x1.25 са да ама какво ще ги правиш. С пренавиване не става - опитано

                    Коментар


                      #11
                      на кромата ги бяха изпонакъсали всичките по гумаджйиниците кавалите, малко трудно намерих мечик, но после всичко си оправих и нямам проблем вече. зависи до каква степен са прецакани естесвено
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        Хм, моя опит с метчика до нищо успешно не доведе на самарата. Иначе тогава ми препоръчаха разпробиване и резба 14х1.5 обаче трябваше и джантата да се разпробие 1мм и се отказах. В крайна сметка смених главина на кочината.

                        Коментар

                        Working...
                        X