Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиата ми харчи много

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиата ми харчи много

    Здравейте колеги..Купих си преди няколо дни Фиат Пунто 1.1 94 г. Дава ми разход 10 л на 100 км, градско.Смених му свещи филтри и пак така.Делко не може да се варти щото е с електронно запалване.Ако някой е имал този проблем нека сподели малко информация..Според мен трябва да харчи някаде около 7 но не и 10..

    #2
    Компресия мери ли? 11-12 бара на цилиндър е добре.С какво масло си? За препоръчване - селения голдКак го караш? Да не го ръчкаш много?Свещите какви са, новите?В града е малко трудно да се определи разход заради задръстванията.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      Ако го караш в трафик - тоя разход е нормален.

      Коментар


        #4
        ламбда сонда ?

        Коментар


          #5
          Няма спор,нормално е да харчи толкова градско!Мойта като я изръчкам си дава до 12/100 без да съм пуснал климатика де.Като карам като скутерче е по-малко
          FIAT Punto 1.6 GOLF`S KILLER
          FIAT Bravo 1.6 16v моят домашен любимец
          LANCIA Ypsilon Elefantino blu
          http://fiat-bravo.oneinform.com/teh.html
          http://automedia.investor.bg/catalog.../cartech_4479/

          Коментар


            #6
            За 1.1 двигател 10/100 множко ми се струва
            In Tipo Veritas

            Фиат Типо 1.6 DOHC
            Фиат Стило 1.6

            Коментар


              #7
              Всичко зависи от три неща-маниер на каране, колко трака по задръстванията и състояние на автомобила.Ако на извънградско ти харчи в нормите по книжка, нямаш проблеми с колата.
              N.Y. State of Mind

              Коментар


                #8
                не знам защо повечето хора си мислят че малолитражките харчат по-малко...специфичния разход на гориво е най-нисък при максималния въртящ момент, друг е въпроса че не винаги ни трябва мощност която предлагат оборотите около максималния въртящ момент...така че извода, ще харчи най-малко, колкото по равномерен и ниско долу в оборотите е въртящия момент...е ако е много повече отколкото ни трябва няма да харчи малко, но пък ще носи кеф
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=101168

                Коментар


                  #9
                  Добре е написал sachma, че ако ти харчи нормално извън града всичко си й е наред на колата. Това градски разход никога не можеш да кажеш колко е. За мойта Брава в италианската книжка пише градско 11.5 литра, ама аз при моят стил на каране - плавно, без резки ускорения, винаги около 3000 оборота (на 2750 об. е максималният въртящ момент), без натискане на газта като виждаш на 50 метра от теб колона от автомобили на светофара - така харчиш ИЗЛИШНА енергия: за да ускориш и след това за да спреш.Нещо се отплеснах, та при този начин на каране градският разход ми е около 7-8, като много зависи от това къде съм. От опит мога да кажа, че разхода на един автомобил на място, като си стоиш в задръстването въобще не е за пренебрегване, просто не усещаш как си върви бензина. Та при повечко стоене на място може и да достигам даже и написаното в книжката 11.5 л., а там даже се презастраховал производителя на автомобила.
                  Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                  Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                  Коментар


                    #10
                    Да не издребняваме но все пак макс вътящ момент не ти е на 2750 (1.4/12V) по може да е на 3750, но предполагам че най-икономино ще дойде каране в диапазона 2000 - 3500
                    ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
                    Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

                    Коментар


                      #11
                      напротив, разхода на празен ход в задръстване е смешен 0.8-1 литър /на час/, най-големия разход е при потегляне/15-20, може и 30 да покаже компа/. затова максимално намаляване на потеглянията- този пред теб мръднал с половин метър и ти мърдаш с половин , сместо да си го спестиш това потегляне. не знам обаче защо се занимавате толкова с този разход, сеа 2 лв нагоре 2 надолу не са кой знае какво
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        BobyK написа:
                        Да не издребняваме но все пак макс вътящ момент не ти е на 2750 (1.4/12V) по може да е на 3750, но предполагам че най-икономино ще дойде каране в диапазона 2000 - 3500
                        Хич не издребняваме. Точно там си е. :D - 110 Nm при 2750 rpm.
                        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                        Коментар


                          #13
                          Re: Фиата ми харчи много

                          perry написа:
                          Здравейте колеги..Купих си преди няколо дни Фиат Пунто 1.1 94 г. Дава ми разход 10 л на 100 км, градско.Смених му свещи филтри и пак така.Делко не може да се варти щото е с електронно запалване.Ако някой е имал този проблем нека сподели малко информация..Според мен трябва да харчи някаде около 7 но не и 10..
                          Я опиши горе-долу стила си на каране и обичайния ежедневен маршрут...
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #14
                            Пунто

                            и аз съм за ламбда сонда както писа колегата ако компресията е в норма
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #15
                              при мен разходът бензин е приблизително 5/100 извънградско (магистрала, не повече от 90км/ч), ползване на инерция където и доколкото може, на софийско градско (ЦУМ-Дружба2-Младост1-ЦУМ по Цариградското) в най-натоварените часове сутрин и вечер - макс 8.5/100.Brava 1.6 16VРазбира се, без да се изрязвам - пускам си по инерция по наклончетата, пускам си музика по баирчетата. :D
                              Brava 1.6 16V, Бензин

                              Коментар

                              Working...
                              X