Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светлината в купето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Светлината в купето

    Колеги нещо не ми харесва силата на светлината в купето и по таблото, дайте някаква идея как да я увелича без да си стопя разните пластмасови джиджавки?По таблото се вижда но пак не е много или поне така както искам.
    FIAT - TIPO 2.0i.е

    #2
    Re: Светлината в купето

    soulkeeper написа:
    Колеги нещо не ми харесва силата на светлината в купето и по таблото, дайте някаква идея как да я увелича без да си стопя разните пластмасови джиджавки?По таблото се вижда но пак не е много или поне така както искам.
    С течение на времето в таблото се наслагва прах и мръсотия, и белите чертички на скоростомера, оборотомера и въобще на всички циферблати едвам се виждат. Установих това понежа наскоро разглабях таблото почти на съставните му части и между другото почистих със хладка и леко сапунена вода циферблатите и самите лампички(много се кефя на тая дума), които също бяха зацапани. Резултата беше изненадващ за да не кажа шокиращ. Нощем таблото свети толкова силно, че чак ме дразни засега... Но това е понеже бях свикнал на предишното състояние.п.п. Да предупредя само ... За да се стигне до почистване се разглабят най-малко 1 000 001 болтчата, винтчета и простотии, но иначе - нищо сложно! Приятни занимания! :D
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Ммда... Киро е прав, че често мръсотиите създават естествен филтър, който спира светлината. Ако не ти се занимава с почистване, замени крушките със светодиоди. За тази цел трябват повече опити... има диоди с по-насочена спотова светлина, както и по-разсяти. За нищо на света не слагай по-силни крушки! Ще стане беля.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Наскоро смених на Голф оригиналното осветление на таблото с бели светодиоди. Стана много добре. Малко си е играчка, но ефекта си струва. Лошото е, че ще трябва да смениш и лампите под конзолата на парното, иначе става грозно.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Rokambol написа:
          Наскоро смених на Голф оригиналното осветление на таблото с бели светодиоди. Стана много добре. Малко си е играчка, но ефекта си струва. Лошото е, че ще трябва да смениш и лампите под конзолата на парното, иначе става грозно.
          На Голфа каквото и да му направиш по различно от оригиналното винаги ще е много по красиво.
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар

          Working...
          X