Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Притропване....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Притропване....

    ...имам следния проблем. Когато колата позагрее и съм примерно на светофар се чува една притропване...прилича на лагер, леко е но се усеща, ако натисна съединитела изчезва.....когато е пуснат климатика тропането е по силно. До тук чух две възможни причини: легер на съединителя, другата е легер на първичния вал (каквото и да значи това.... Yellow_Flash_Colorz_PDT_13 )
    FIAT BRAVA 1.6 16V '98

    #2
    Щом изчезва като натиснеш педала, значи е лагер на първичния вал на скоростната кутия. Карай си така (моята така си движи вече 10 хил. км при мен, а при предишния собственик никой не знае колко още е изкарала), ако шумът се увеличи с времето ще се наложи да го ремонтираш. Самият ремонт е скъп, защото изисква разглобяване на скоростната кутия.
    Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
    Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

    Коментар


      #3
      И аз имах този проблем. Реших го със смяна на аксиалния лагер.

      Коментар


        #4
        Sko написа:
        Щом изчезва като натиснеш педала, значи е лагер на първичния вал на скоростната кутия. Карай си така (моята така си движи вече 10 хил. км при мен, а при предишния собственик никой не знае колко още е изкарала), ако шумът се увеличи с времето ще се наложи да го ремонтираш. Самият ремонт е скъп, защото изисква разглобяване на скоростната кутия.
        ....изглежда това е причината....кажи ми горе-долу от порядъка на колко пари е този ремонт??? грубо. то е ясно че от майстор до майстор разлики всякакви.....ама поне да съм леко подготвен.
        FIAT BRAVA 1.6 16V '98

        Коментар


          #5
          Имам някакви смътни спомени, че някой беше писал около 200 лв. Може и да бъркам, сори.
          Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
          Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

          Коментар


            #6
            И аз имисля, че с акслиален лагер ще се оправи, иди в някой сервиз да я погледнат.
            Bravo HGT 2001

            Коментар

            Working...
            X