Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с климатика на Мареа.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с климатика на Мареа.

    Здравейте колеги,проблема с климатика ми е, че заприлича на часовник, ту включва ту изключва. И това през около 5сек. като перката на радиатора един път се включва друг път не. Фреона е проверен и е ОК. Казаха ми, че проблема вероятно е в пресостата, но реших първо да попитам дали някой от Вас не се е сблъсквал с подобен проблем преди да отивам при майстора.Благодаря предварително.
    Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
    Chevrolet Aveo

    #2
    нещо жичкаджииско да не е на 1 колега така му сприра тръгва,помисли че е сдал багажа компресора казаха му нещо по тоците ти е.....и сега ще гледа какво е
    Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
    Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
    Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

    Коментар


      #3
      Моя фиат така правеше като беше с малко фреон ако са мерили без да е включен налаягането лъже днес имах кола с малк фреон и надута с доста въздух и на манометрите изглежда че е пълна след зареждането тръгна нормално.Ако при работа на климатика налягането пада под 2 бара пресостата изключва и после пак включва.
      Обичам си работата.

      Коментар


        #4
        Valentin_V написа:
        Моя фиат така правеше като беше с малко фреон ако са мерили без да е включен налаягането лъже днес имах кола с малк фреон и надута с доста въздух и на манометрите изглежда че е пълна след зареждането тръгна нормално.Ако при работа на климатика налягането пада под 2 бара пресостата изключва и после пак включва.
        Фреона го мериха при работещ двигател и климатик. Мен ме притеснява това, че перката на радиатора един път тръгва друг път не, а е и само една. Мисля си, че прегрява и затова прави така, но пък никаде на радиатора не видях датчици за вентилатора. Някой запознат би ли ми казал къде да ги търся, защото мисля да ги откача и да накарам вентилатора да работи принудително и да пробвам климатика дали пак ще прави така.
        Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
        Chevrolet Aveo

        Коментар


          #5
          Като начало може да напишеш, какъв е мотора все пак... Провери жичката, която управлява електромагнитния съединител на компресора дали не е прецакана и от там да ти се базика.
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Като споменаваш прегряване, има датчик за температурата на компресора на климатика, която го изключва в случаите когато температурата на корпуса на компресора достигне 180 градуса и го включва отново когато температурата спадне на 120 градуса.
            Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

            Коментар

            Working...
            X