Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Диаметър на бензинов маркуч

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Диаметър на бензинов маркуч

    Има ли някой представа колко милиметра е диаметъра на едно бензиново маркуче за Фаит Брава,става на въпрос за 2 успоредни маркучета който се намират горе в ляво от двигателя . Проблама е следния,едното от тях е напукано и се мокри с безнин ,та си и по намирисва и не искам да да се запаля някъде Не мога да намеря ново ,казаха ми че никъде не се продавали а проблема се решавал по следния начин:реже се стария и се слага бензинов маркуч от тия които са на метър с две скоби в крайщата. Да обаче не мога да разбера какъв размер да купя,заглеждах и маркучите на колата но нищо освен датата на производство не мога да открия. По принцип трябва да е 8 млм,но може и да е 10 ? Някакви преположения?
    Brava 1.6 16V 96

    #2
    Ами като го отрежеш можеш много лесно да го премериш. А да не говорим, че ако навместо 8 сложиш 10мм не мисля че ще има проблем.
    Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

    Коментар


      #3
      маркуч

      мисля че е 8 но трудно че направиш съединението освен от край до край или с някаква трабичка
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Ами хвани шублера и го измери, какво по-лесно от това.
        Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо!

        Коментар


          #5
          Прав си за шублера,това беше пъравата ми идея разбира се ,но нямам под ръка тука в софия,а пък и за познати не се сещам с шублери А иначе знам че е трудно аз затова не се наемам сам да го направа ще отидя някуде да ми го сложат.Най-вероаятно да е 8-мица,питах ако евентуално някои от форума е сменял подобно нещо, та да не купувам 8 -ца и 10-ка не че ще се охарча за 15 см маркучи де ,но все пак ако някои е сменял....
          Brava 1.6 16V 96

          Коментар


            #6
            Няма да ти е излишен ако отидеш и си купиш един шублер, не струва цяло състояние я, продават ги по железарии, битаци и къде ли още не.
            Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо!

            Коментар


              #7
              danzkix написа:
              Прав си за шублера,това беше пъравата ми идея разбира се ,но нямам под ръка тука в софия,а пък и за познати не се сещам с шублери А иначе знам че е трудно аз затова не се наемам сам да го направа ще отидя някуде да ми го сложат.Най-вероаятно да е 8-мица,питах ако евентуално някои от форума е сменял подобно нещо, та да не купувам 8 -ца и 10-ка не че ще се охарча за 15 см маркучи де ,но все пак ако някои е сменял....
              Няма проблеми като нямаш шублер - измъкни маркучето и вземи една прозрачна линийка - сложи го под разграфената част на линийката и веднага ще разбереш колко мм е диаметъра
              Сега: Пунто 1,7 ТД ЕЛХ
              Преди: Браво 1,6 16в SX

              Коментар

              Working...
              X