Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

В раздел често задавани въпроси...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    В раздел често задавани въпроси...

    Според мен има неточност, не претендирам че разбирам от ДВГ, но... вижте тук http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=557 ... Отвийте капачката на маслото при работещ двигател, от там не трябва да духа!!!!!!!! Това е много важно!!!!! Ако духа бягайте далеч от такъв двигател.Според мен авторът е допуснал грешка:... досега на 4-ри коли при отвита капачка на маслото си духа и то доста яко като 3 от колите са втора употреба, а четвъртата е нова, може би авторът е имал предвид, че при изкарана щека на маслото от тази малка дупчица не трябва да духа, моля поправете ме ако не съм прав. Ако темата не е на място моля модераторите да я преместят където трябва. Благодаря.
    Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

    #2
    И аз съм забелязал че духа. Важното е да няма налягане! Като се запуши отвора с ръка плътно, газовете не трявба да ти я повдигнат след малко. Ако повдигнат ръката, значи покрай буталата минават газове. Иначе това дето "духа" на практика се причинява от разместването на въздуха от движещите се части.Така си го обяснявам аз без да имам претенции за изчерпателност.
    Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
    Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

    Коментар

    Working...
    X