Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на динамо за 94 лв. ?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремонт на динамо за 94 лв. ?!

    Имах известни проблеми с акумулатора, за които писах във форума. В крайна сметка се оказа, че проблема е в динамото. Вчера ми го ремонтираха. Сумата, която ми съобщиха съвсем спокойно, беше 94 лв, все едно ми казаха дай 5 лв. и си готов, толкова спокойно ми я съобщиха . Направо се втрещих. Тъй като бях решил да напълня резервоара догоре, имах повече от 100 лв. в джоба, което иначе не ми се случва често. Платих си, бутнаха ми и един лист "поръчка", на който пише:- лагер - 8 лв.- реле регулатор - 56 лв.- труд 30 лв.Не казвам, че са ме излъгали, но все ми се струва, че при такава сериозна сума трябваше да ми се обадят и да ми кажат какво мислят да сменят. Едно цяло динамо втора употреба едва ли струва повече от 50 лв...Не знам, може и аз нещо да не съм в час, но на мен ми се струва много скъп този ремонт. Какво е вашето мнение за тези цени, с които ме тряснаха ?
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Re: Ремонт на динамо за 94 лв. ?!

    snake написа:
    Имах известни проблеми с акумулатора, за които писах във форума. В крайна сметка се оказа, че проблема е в динамото. Вчера ми го ремонтираха. Сумата, която ми съобщиха съвсем спокойно, беше 94 лв, все едно ми казаха дай 5 лв. и си готов, толкова спокойно ми я съобщиха . Направо се втрещих. Тъй като бях решил да напълня резервоара догоре, имах повече от 100 лв. в джоба, което иначе не ми се случва често. Платих си, бутнаха ми и един лист "поръчка", на който пише:- лагер - 8 лв.- реле регулатор - 56 лв.- труд 30 лв.Не казвам, че са ме излъгали, но все ми се струва, че при такава сериозна сума трябваше да ми се обадят и да ми кажат какво мислят да сменят. Едно цяло динамо втора употреба едва ли струва повече от 50 лв...Не знам, може и аз нещо да не съм в час, но на мен ми се струва много скъп този ремонт. Какво е вашето мнение за тези цени, с които ме тряснаха ?
    На мен ми се вижда доста скъп регулатора но не съм категоричен защото не знам каква е реалната му цена.Обади се в някой магазин и питай.Предполагам че е комплект с четкодържателя и четките.За втората употреба си прав но пак не знаеш какво купуваш.Също така попитай за цената на цял нов алтернатор.Алтернатор, не динамо...Динама е имало преди 50 години, сега устройствата дето дават ток са алтернатори а това е доста различно нещо
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      Колега, не мисли,че влизам в ролята на адвокат на въпросния сервиз,но нещата са реални...Регулатора/сравнително качествен е~50-60 лв.Лагера-като цена също/ВG-със същите качества е малко по-евтин/-за да нямаш грижи в близко бъдеще,би трябвало да сменят и дватаТруда-ако се сваля полуоска или хидропомпа, за да се извади генератора-съвсем не е многоВтора ръка генератор може и да се намери за ~50 лв.обаче задължително се сменят лагерите и четките за сигурностВтора ръка- рециклиран със сменени горните неща,тестван на стенд и някаква гаранция- върви ~120 лв.Нов-не питай !!-най евтините-турски и китайски-над 300 лв.,оригинални и маркови-над 600 лв.
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #4
        не знам колега какъв реле регулатор са ти сложили аз сменях на темпрата и цената му беше 10-11лв на СПЕКТРОМАТИК-български ли са китайски ли никой не казва ама си кара без проблем та според мен цената на реле регулатора е малко нереална но може пък и за палиото да е по скъп
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Напълно нормалана цена за реле регулатор.А втора употреба генератор е от 150 лв на горе
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Tornado написа:
            ...А втора употреба генератор е от 150 лв на горе....
            колега нещо се бъркаш,рециклиран алтернатор за брава 1.8 16в и 1.6 16в е 120лвне ми се вярва на тази кола да е по скъпако са сменили абсолютно всичко на алтернатора (т.е. рециклиран) цената е нормалнавтора ръка са не повече от 90лвна места може да се намери и за 50 това е,че на повечето места товарят в цените на частите и уж взимат малко за труд

            Коментар


              #7
              Абе с две думи - добра е цената...Освен това доколкото разбрах е платена, така че си чешем изиците.Важното е да работи добре.
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                А поръчката си я пази - тя е нещо като гаранция и ако се сгафи пак алтернатора с нея можеш да направиш рекламация във въпросния сервиз!

                Коментар


                  #9
                  Esper написа:
                  Абе с две думи - добра е цената...Освен това доколкото разбрах е платена, така че си чешем изиците.Важното е да работи добре.
                  Аз точно затова пуснах темата - да си почешем езиците и да се успокоя, че не са ме одрали Благодаря за мненията, поуспокоих се, все пак 94 лв. не са малко пари.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    vesko.t написа:
                    най евтините-турски и китайски-над 300 лв.,оригинални и маркови-над 600 лв.
                    и аз като търсих долу горе така вървяха 150 може да струва ,ама зависи в кой град .На мен в моргата в Първомайци ,доколкото помня ,ми искаха доста повече ,отколкото такъв от софийска морга От софийска морга ми излезе към 60лв (80 зависи от мястото)
                    Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                    Коментар


                      #11
                      В Първомайци искаха за фар 50лв. , от магазина нов - 60лв. Познай кога ще стъпя пак там.
                      Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

                      Коментар

                      Working...
                      X