Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

темпрата харчи много масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    гумичките може да ги смениш без да махаш главата,но трябва да се свали ангеренажа и рапределителния валама с този разход на масло,не ми се вярва да са само гумичкиремонта (смана на гумички,припасване на клапани и смяна на сегменти)не ми се вярва да ти излезе повече от 350лв

    Коментар


      #17
      Моят съвет е: При следващата смяна на маслото, сложи 15W50. На Лукойл и на Петол мисля съм ги виждал тези масла, едното беше Приста, другото не се сещам.Цена около 6лв. за литър. Сигурен съм че разхода ти ще падне драстично. За по-старите коли вискозитета в горещо състояние има голямо знаачение.
      Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
      Renault Safrane 2.0 16V

      Коментар


        #18
        защо трябва само да се закърпва положението

        Коментар


          #19
          За момента просто няма друг начин освен да се закърпи положението със смяна на маслото.Да се надявам че след около месец ще мога да я вкарам в бокса.
          TEMPRA 1.6 i.e. SX

          Коментар


            #20
            Аз стегнах до 800гр на 1000км с Кромата.Сложих 20-50 и карах още 30 000км.Разхода падна до 200гр.Така я продадох.
            FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

            Коментар


              #21
              Да не забравяме, че има и масла за още по-напреднали като Motul Le Mans и Tutela Imola - 10W60

              Коментар


                #22
                maiden написа:
                Да не забравяме, че има и масла за още по-напреднали като Motul Le Mans и Tutela Imola - 10W60
                Колега тези масла наистина са за напреднали :D Това са масла за 100% натоварване на мотора,а не за издухани мотори.При нормално каране тези масла не ти вършат работа , или по-точно не си заслужават парите ,защото не можеш да ги използваш пълноценно.А това за тях е температура на маслото над 110-120 градуса , обороти постоянно над 5000 и тротъл почти на 100% отворен.Не напразно на Селения Рейсинг на кутията пише употреба - ON RACE TRACK.Колега взимай 20 на 50 минерално и ще закърпиш положението,но колко никой не знае П.П. Иначе съм карал Седичито с Рейсинг и мога да кажа че е супер,мотора се държи перфектно с него(знаете как се кара Седичи)
                Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                Коментар


                  #23
                  20W50 за лятото става, но зимата изобщо не ти го препоръчвам.
                  Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
                  Renault Safrane 2.0 16V

                  Коментар


                    #24
                    мерси за съветите колеги ще покарам още 2-3хил. с тва масло и ще го махам
                    TEMPRA 1.6 i.e. SX

                    Коментар

                    Working...
                    X