Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Необходими документи при купуване на кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Необходими документи при купуване на кола

    Здравейте, позволявам си да пусна темата, защото не открих необходимата ми информация с търсачката. Въпроса ми е каква точно е процедурата при покупка на автомобил "нов внос" от автокъща. Какви документи трябва да получа. Това което знам аз е:1. написват ми фактура за стойността на колата, като в нея трябва да е включено и ддс-то.2. чух, че трябва да се направи и някакъв договор, въпреки че без нотариус незнам каква сила ще има.3. взимам оригинала или копие от митническата декларация.4. с тези неща отивам в КАТ и после ...?Данъци и някакви такси знаете ли кога се плащат. Чух че има някаква такса придобиване 2%.Забравих да кажа, че колата е без номера.Мерси предварително на всички
    FIAT Bravo JTD GT '99

    #2
    Според мен в сериозната автокъща всички тези неща ги правят те, дават ти ключа на колата, сядаш и караш, както стана при мен. Сключваш само предварителен договор, в смисъл, че имаш сериозно намерение да я купуваш и те да се разтичат по всички тези инстанции. На мен ми взеха 500 лева капаро и след седмица ми връчиха ключовете, че и с гражданска отговорност за цяла година. Аз мислех, че ще я направят само за два месеца, понеже я взех на 30 октомври, но ме изненадаха приятно с целогодишна. А се забавиха цяла седмица, щото беше дерната тук-таме и да я пооправят. После ме увериха, че до три месеца ако нещо се повреди, ще го ремонтират за тяхна сметка. Така че, това е от мен, дано да съм ти бил полезен.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #3
      Колега най-необходимите ти документи са финикийските знаци.Всичко друго-договор, работи-в автокъщата.И след 10 дена-в КАТ.
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        Трябва ти талона на колата , договора за покупко продажба и ..... 3-тото го забравих , сори.Това при условие че нещата са както при мен-> Като си вземаш колата правят фиктивен договор все едно че сам си отишъл да си я купиш от ЕС.И да не забравиш да си направиш копие от преведения договор за покупко-продажба че после го искат в данъчното. Не че ще е проблем пак да си го набавиш , ама ще се моташ като мен още 2 дена.
        Brava 1.6 ELX

        Коментар


          #5
          Варианта в който ми правят фиктивен договор за покупко продажба бих го избрал само ако колата ми я дадът за 0 лв.Ами ако се окаже, че колата е открадната? Или ако още същия ден продавача я обяви за открадната? Няма нужда да се питаш какъв е отговора - ще ти кажа - духаш боба!
          Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

          Коментар


            #6
            kkp написа:
            Варианта в който ми правят фиктивен договор за покупко продажба бих го избрал само ако колата ми я дадът за 0 лв.Ами ако се окаже, че колата е открадната? Или ако още същия ден продавача я обяви за открадната? Няма нужда да се питаш какъв е отговора - ще ти кажа - духаш боба!
            В такъв случай бързаш да я регистрираш в КАТ преди той да е стигнал дотам :D
            Brava 1.6 ELX

            Коментар


              #7
              И да успееш да я регистрираш в КАТ - след като я обяви за открадната пак ти взимат колата и ако се правиш на интересен може и да те обвинят в кражба, в документна измама и още куп "приятни" нещица. Ти си мислиш, че като се регистрира в КАТ и после пей сърце?Продавача подсказва на полицията къде е колата - те я намират и пишат още едно разкрито престъпление в актива си. Иди после доказвай че колата си я купил а не си я откраднал. Между другото ако не знаеш договора след регистрация не се изхвърля а се пази в архив и при най-малко съмнение (или ако някой им подскаже) договора може да бъде даден за експертиза дали е автентичен.Хора на кой свят живеете бре? Не е нормално да има чак такива будали според мен
              Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

              Коментар


                #8
                хм.. ако не се лъжа когато си купувах мойта ми дадоха само една фактура и копия от стария талон на колата - никакво договори нищо друго...
                "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                Коментар


                  #9
                  гражданска застраховка си направи на всяка цена - без нея неможеш да минеш кат.

                  Коментар


                    #10
                    charli, дали са ти фактура защото са минали по законния начин. А при колегата ruNNer са спестили ДДС-то, и затова са направили тази измама, която е изцяло за сметка на купувача. Продавача в случая не рискува почти нищо и прибира ддс-то
                    Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                    Коментар


                      #11
                      Мерси на всички за информацията. Оправихме се с документите и колата вече е при мен Bravo 1.9 JTD. Ще сложа снимки утре за да я видите, обаче в друга тема за да не спамим
                      FIAT Bravo JTD GT '99

                      Коментар


                        #12
                        Честито колега! Безаварийно!
                        Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                        Коментар

                        Working...
                        X