Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как протича процеса на смазване в двигателя?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как протича процеса на смазване в двигателя?

    Каква е системата за мазане на Разпределителен вал на колата от подписа и има ли тази кола хидравлични повдигачи и как може да се разбере дали правилно протича процеса на смазване?
    Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

    #2
    удряш 4 пъти прекъсвач на 2-ра и ако не се завари мотора значи всичко е ОК .. колега не задълбавай толкоз ако не е наред мазането сумати неща ще изтропат за 0 време
    Madness Motorsport
    (\__/)
    (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
    (")_(") signature to help him gain world domination.

    Коментар


      #3
      Re: Как протича процеса на смазване в двигателя?

      NewUser написа:
      Каква е системата за мазане на Разпределителен вал на колата от подписа и има ли тази кола хидравлични повдигачи и как може да се разбере дали правилно протича процеса на смазване?
      Повдигачите на този мотор не са хидравлични,а класическа механика-регулиране със сменяеми пулове.При съмнение в работата на системата за мазане -измерване налягането и визуален оглед.Виж го тук:
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #4
        най добре си е с манометър да се гледа налягането аз съм си сложил пробка за проверки че при мен е критично но пък съм имал падове в налягането заради кофти масло няма да пиша марка но е всеобщ любимец тук
        Madness Motorsport
        (\__/)
        (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
        (")_(") signature to help him gain world domination.

        Коментар


          #5
          колегите са ти казали,че това е от стария мотор,като си махнеш тапата нана маслото и видиш там където са гърбиците на вала в долната част нещо катомаслена ваничка,и е пълно с масло,значи всичко ’’на пръв поглед’’ е ок.като дадеш контакт и ти светне лампата на маслото ,а като запалиш загасне,пак ок.дано съм помогнал
          типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
          хюндай акцент 1.5 CNG
          киа каренс +метан

          Коментар


            #6
            Благодаря на всички за съветите , сигурно маслото е VALVOLINE ?
            Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

            Коментар


              #7
              dan4o написа:
              колегите са ти казали,че това е от стария мотор,като си махнеш тапата нана маслото и видиш там където са гърбиците на вала в долната част нещо катомаслена ваничка,и е пълно с масло,значи всичко ’’на пръв поглед’’ е ок.като дадеш контакт и ти светне лампата на маслото ,а като запалиш загасне,пак ок.дано съм помогнал
              Като махнеш капачката на маслото неможеш да видиш нищо, само една ламаринка, която закрива отвора.
              Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо!

              Коментар

              Working...
              X