Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

клапи за въздух

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    клапи за въздух

    Клапите,които насочват струята на въздуха от вентилатора в купето на Бравата не се превключват.Застанали са в положението,при което духа в краката.Като пуснеш климатика краката ти изстиват и е адски некомфортно.За да получа достъп до този механизъм сигурно трябва да разглобя цялото табло,но не знам от къде да започна.Ако някой от Вас, колеги, се е сблъсквал с това,моля пишете.

    #2
    Разглабял съм само средната конзола, за да извадя ключа са парното. Как го свалих без да разглабям таблото - не питай. Та зад тоя ключ има едни жила, които се напипват. Може да опиташ да свалиш само конзолата и да видиш дали не се е откачило жилото. До колкото си спомням под двете крайни копчета и под едната врътка по средата имаше шестограми.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      spark написа:
      Разглабял съм само средната конзола, за да извадя ключа са парното. Как го свалих без да разглабям таблото - не питай. Та зад тоя ключ има едни жила, които се напипват. Може да опиташ да свалиш само конзолата и да видиш дали не се е откачило жилото. До колкото си спомням под двете крайни копчета и под едната врътка по средата имаше шестограми.
      Развих шестограмите,но не се освобождава нищо,а не ми се напъва да не се счупи нещо.Сигурно има някаква последователност при демонтажа,при което ще е по-лесно,но не знам още каква.

      Коментар


        #4
        Не знам при Бравата как е, аз но Типото рещих проблема като свалих радиатора за парно и от там си фиксирах клапата!
        In Tipo Veritas

        Фиат Типо 1.6 DOHC
        Фиат Стило 1.6

        Коментар


          #5
          Има го описано как се прави в Често задавани въпроси 1 раздел над този потърси там и успех
          Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
          Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
          Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

          Коментар

          Working...
          X