Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Palio - въпрос

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Palio - въпрос

    Здравейте, имам Fiat Palio от 2 месеца. Колата е 1.2, 8 винтила, 2001г. Колата ми харесва като исключим две неща:1. Когато съм вдигнал оборотите на която и да е скорост и се налага да намаля, при отпускане на газта се получава неприятно придърпване. Не намалява плавно, а на пресекулки. Колкото и да се опитвам да отпускам газта плавно, не става. Доста е неприятно.2. Спирачките са много резки. Вече 2 месеца не мога да й свикна и понякога спирам рязко (не карайте зад мен )Въпросът ми е дали това са характерни черти на всяко Palio или нещо мойто не е наред?

    #2
    Re: Fiat Palio - въпрос

    FiatP написа:
    Здравейте, имам Fiat Palio от 2 месеца. Колата е 1.2, 8 винтила, 2001г. Колата ми харесва като исключим две неща:1. Когато съм вдигнал оборотите на която и да е скорост и се налага да намаля, при отпускане на газта се получава неприятно придърпване. Не намалява плавно, а на пресекулки. Колкото и да се опитвам да отпускам газта плавно, не става. Доста е неприятно.2. Спирачките са много резки. Вече 2 месеца не мога да й свикна и понякога спирам рязко (не карайте зад мен )Въпросът ми е дали това са характерни черти на всяко Palio или нещо мойто не е наред?
    изоб6то не са характерни 4ерти...за придърпването мисля 4е има6 проблем с ECU то или с бензиновия филтър...а спира4ките ако са бразилски миşсля 4е е нормално (İТТ-HEMA) SLED 2002 г са на BOSCH и са по плавни...(филтърът може да се е запу6ил ако не е сменян и това предизвиква гре6ка аларма или нето4но от4итане от страна на ECU...трябва му RESET от стабилен майстор.. ако разбирасе не е не6то друго
    petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

    http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

    Коментар


      #3
      Мерси за отговора,какво е ECU и къде може да се провери дали това е проблема? Относно спирачките - цялата кола е правена в Бразилия.Един приятел, който повече разбира от мен каза, че това придърпване е нормално, тъй като колата е по-бързооборотна и по-пъргава. Не знам дали е така, но е неприятно. Интересното е, че ако оборотите са повече - над 4000 (няма оборотомер, така ми се струва) - този проблем го няма, намалява плавно. Получава се при каране на по-ниски обороти при отпускане на газта.

      Коментар


        #4
        Аз съм с Брава, но на ниски обороти прави точно така, като тръгна на първа и като отпусна газта и намалявайки придърпва на тласъци. Ако се движа бавно и не намалявам на първа няма проблем. Предполагам, че е нормално, но още се движа на скокове понякога За спирачката - същата работа. Но бързо свикнах. Предполагам, че не си карал кола с толкова добри спирачки и затова така ти се струва, че кове.
        Пеш
        ----
        Ex Peugeot 206 -Служебен
        ----
        Ex Brava 1.6 16V ELX

        Коментар


          #5
          toshe написа:
          Аз съм с Брава, но на ниски обороти прави точно така, като тръгна на първа и като отпусна газта и намалявайки придърпва на тласъци. Ако се движа бавно и не намалявам на първа няма проблем. Предполагам, че е нормално, но още се движа на скокове понякога За спирачката - същата работа. Но бързо свикнах. Предполагам, че не си карал кола с толкова добри спирачки и затова така ти се струва, че кове.
          Е на първа скорост е нормално, тя общо взето е само за тръгване, обаче за другите не е нормално!
          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

          Коментар


            #6
            И аз така в началото на Бравата докато свикна с тая мека газ и наистина дорби спирачки (карам и руски Фиат - Самара) ама свикнах. Сега като се кача на Самарата и първите няколко спирания имам чувството, че не спира, а всичко и работи перфектно - сменил съм цялата спирачна система. Просто Бравата има по-добри спирачки, няма спор. Тя също няма АВS.Това за придърпването на първа, може и на втора зависи от оборотите го има и при мен, но го има и на всички други коли с компютър (не с карбуратор, за мен карбуратора е много по-плавен), които съм карал. Просто трябва да и свикнеш.
            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

            Коментар


              #7
              Това придърпване се получава на всички скорости, но на първа и втотра е най-отчетливо. Май излиза, че е "нормално", но е неприятно. Иначе колата е добра.

              Коментар


                #8
                Re: Fiat Palio - въпрос

                FiatP написа:
                Здравейте, имам Fiat Palio от 2 месеца. Колата е 1.2, 8 винтила, 2001г. Колата ми харесва като исключим две неща:1. Когато съм вдигнал оборотите на която и да е скорост и се налага да намаля, при отпускане на газта се получава неприятно придърпване. Не намалява плавно, а на пресекулки. Колкото и да се опитвам да отпускам газта плавно, не става. Доста е неприятно.2. Спирачките са много резки. Вече 2 месеца не мога да й свикна и понякога спирам рязко (не карайте зад мен )Въпросът ми е дали това са характерни черти на всяко Palio или нещо мойто не е наред?
                Със сигурност не са характерни черти за всяко палио . Аз карам вече близо 2 години палио и няма такова нещо. А за колата като цяло ... не знам, навреме се отървах от опела, но все още не съм убеден, че покупката на фиат палио беше добра инвестиция. И още не мога да свикна с малкия двигател, опелът ми беше 1.4, а фиата 1242 см3, но разликата е осезателна - мощност, обороти, шум ... Тия дни няколко пъти ми се наложи да ходя до София - на баирите на 5-та се задъхва палиото. Сори за спама, но много рядко има теми за палио и реших да се вмъкна тук.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  Re: Fiat Palio - въпрос

                  [quote="snake"]
                  FiatP написа:
                  Тия дни няколко пъти ми се наложи да ходя до София - на баирите на 5-та се задъхва палиото. Сори за спама, но много рядко има теми за палио и реших да се вмъкна тук.
                  От този двигател на комби няма какво повече да очакваш. Едит: Нищо ще караш по-икономично. А за продавача мисля си му теглил една дълга...
                  ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                  // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                  Коментар


                    #10
                    Re: Fiat Palio - въпрос

                    Executor написа:
                    От този двигател на комби няма какво повече да очакваш.
                    Никога нямаше да го купя, ако знаех, че е 1.2. Чисто и просто в автокъща "Хаджиев" в Пловдив ме излъгаха, че е 1.4, всичко стана толкова набързо, че не си направих труда да го проверя по номера на двигателя. След това собственика на автокъщата твърдеше, че и той не е знаел, че и него са го излъгали, че е платил мито за 1.4 и т.н. Не знам вече каква точно е истината...
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      Re: Fiat Palio - въпрос

                      snake написа:
                      Executor написа:
                      От този двигател на комби няма какво повече да очакваш.
                      Никога нямаше да го купя, ако знаех, че е 1.2. Чисто и просто в автокъща "Хаджиев" в Пловдив ме излъгаха, че е 1.4, всичко стана толкова набързо, че не си направих труда да го проверя по номера на двигателя. След това собственика на автокъщата твърдеше, че и той не е знаел, че и него са го излъгали, че е платил мито за 1.4 и т.н. Не знам вече каква точно е истината...
                      1.2 е дале4 по модерен и ефективен двигател от 1.4 ...но сигурно трябва да си смените някои навици...на 2 ръка в бурса например 1.2 е много по търсен...и аз карах 7 години уно и типо 1.4 и.е. но като птобвах палио 1.2 16 в. мнението ми се промени ...возията наистина е по особенна изка по високи обороти и по малко газ за да е икономи4ен и пъргав...
                      petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                      http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                      Коментар


                        #12
                        Re: Fiat Palio - въпрос

                        bahricin написа:
                        1.2 е дале4 по модерен и ефективен двигател от 1.4 ...но сигурно трябва да си смените някои навици. изка по високи обороти и по малко газ за да е икономи4ен и пъргав...
                        Мисля, че си прав. Малко като дизел е, като набере скорост и влезе в обороти, наистина е пъргав. Дотогава обаче е един такъв спънат, няма "ряз".
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          Re: Fiat Palio - въпрос

                          snake написа:
                          bahricin написа:
                          1.2 е дале4 по модерен и ефективен двигател от 1.4 ...но сигурно трябва да си смените някои навици. изка по високи обороти и по малко газ за да е икономи4ен и пъргав...
                          Мисля, че си прав. Малко като дизел е, като набере скорост и влезе в обороти, наистина е пъргав. Дотогава обаче е един такъв спънат, няма "ряз".
                          така е но... 1.2 8в и 1.2 16в по междуси имат разлики във возията...твоята доколкото разбирам е 75 кс и е с по малък въртя6т момент в сравнение с 16 в...ина4е ако съм в настроение 6а6кам даже и много 1.6 екземпляри в трафика...тайната се крие в скоростната кутия де...1ва я сматам 4е я няма ама 2,3,4 голям кеф...
                          petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                          http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                          Коментар


                            #14
                            Re: Fiat Palio - въпрос

                            FiatP написа:
                            Здравейте, имам Fiat Palio от 2 месеца. Колата е 1.2, 8 винтила, 2001г. Колата ми харесва като исключим две неща:1. Когато съм вдигнал оборотите на която и да е скорост и се налага да намаля, при отпускане на газта се получава неприятно придърпване. Не намалява плавно, а на пресекулки. Колкото и да се опитвам да отпускам газта плавно, не става. Доста е неприятно.2. Спирачките са много резки. Вече 2 месеца не мога да й свикна и понякога спирам рязко (не карайте зад мен )Въпросът ми е дали това са характерни черти на всяко Palio или нещо мойто не е наред?
                            Ще взема отношение по т.1 - според мен колата се държи нормално - просто двигателят й е по-слаб, а купето й идва малко тежичко. Затова и така се лашка като отпуснеш газта. Срещал съм го и при други коли, не се притеснявай.
                            Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                            Коментар

                            Working...
                            X