Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава 1.6 - кога светва лампичката за бензина?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава 1.6 - кога светва лампичката за бензина?

    Колеги , споделете опит кога светва лампичката за бензина , а и при какво положение на стрелката свършва бензина , ако на някой му се е случвало това ?Моята в момента е почти на "Е" , а още не е светнала , а продавача ми каза "След като светне имаш още 50км".
    Brava 1.6 ELX

    #2
    Re: Брава 1.6 - кога светва лампичката за бензина?

    ruNNer написа:
    Колеги , споделете опит кога светва лампичката за бензина , а и при какво положение на стрелката свършва бензина , ако на някой му се е случвало това ?Моята в момента е почти на "Е" , а още не е светнала , а продавача ми каза "След като светне имаш още 50км".
    Според мен са малко повече (към 60-70 градско), ама не си прави такива експерименти, аз вече смених една бензинова помпа по този начинEDIT не ти бях дочел поста, при мен почва да премигва доста преди Е, може при теб да е изгоряла

    Коментар


      #3
      А сигурен ли си че лампичката не е изгоряла? Като тествах моята за да я купувам по едно време започна яко да придърпва и угасна. Попитах продавача дали има гориво - отговора беше - не знам (стрелката през цялото време беше хоризонтална ) Като сложихме гориво и колата си тръгна С две думи - не разчитай на лампичката ако не знаеш дали въобще работи.След като взех колата първото нещо което направих беше да сваля таблото и да сменя изгорелите крушки (имаше 4 - не ги гледах за какво са но ги смених) Сумарно по таблото май има над 20 крушки.
      Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

      Коментар


        #4
        Вече съм почти сигурен че е изгоряла , тъй като е логично на Е да свършва бензина , но съм се качвал на коли където подминава Е-то и продължава надолу и затова реших да попитам.Ще може ли някой да ме насочи към упътване за разглобяване на таблото че нещо не мога да се оправя с търсенето в форума
        Brava 1.6 ELX

        Коментар


          #5
          Re: Брава 1.6 - кога светва лампичката за бензина?

          tomny написа:
          ruNNer написа:
          Колеги , споделете опит кога светва лампичката за бензина , а и при какво положение на стрелката свършва бензина , ако на някой му се е случвало това ?Моята в момента е почти на "Е" , а още не е светнала , а продавача ми каза "След като светне имаш още 50км".
          Според мен са малко повече (към 60-70 градско), ама не си прави такива експерименти, аз вече смених една бензинова помпа по този начинEDIT не ти бях дочел поста, при мен почва да премигва доста преди Е, може при теб да е изгоряла
          Че може ли да замине бензиновата помпа когато я оставиш без бензин ???
          Brava 1.6 ELX

          Коментар


            #6
            При мен лампичката светва на едно деление преди "Е". Сигурно Е=Empty=Празно.P.S. И аз бих бил радостен някой да обясни как се сваля таблото, защото един път се мъчих, но нещо в лявата част не можах да го откача.
            Fiat Bravo 80 16V

            Коментар


              #7
              kondov написа:
              P.S. И аз бих бил радостен някой да обясни как се сваля таблото, защото един път се мъчих, но нещо в лявата част не можах да го откача.
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=3942
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                В момента на светване на лампата в резервоара, по книжка, остават 7 л бензин/дизел.
                Space Star 1.9 DID

                Коментар


                  #9
                  Roko написа:
                  В момента на светване на лампата в резервоара, по книжка, остават 7 л бензин/дизел.
                  Не бяха ли 6 литра
                  ex : Bravo 1.6 16v 103hp
                  now : Marea HLX 2.4 JTD

                  Коментар


                    #10
                    RumenMM написа:
                    Roko написа:
                    В момента на светване на лампата в резервоара, по книжка, остават 7 л бензин/дизел.
                    Не бяха ли 6 литра
                    не, 7 са :D
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      Абе 6-7 трябва да се търси начин да се зареди,че лошо да останеш без гориво на пътя."За един литър пробллем ли ша прайм" :P :P Това е резервата подсказваща ,че е необходимо да се зарени на близката бензиностанция.
                      FIAT BRAVA 1.9TD-182A8.000

                      Коментар


                        #12
                        Re: Брава 1.6 - кога светва лампичката за бензина?

                        ruNNer написа:
                        Че може ли да замине бензиновата помпа когато я оставиш без бензин ???
                        Може, турбинката й задира ако остане на сухо

                        Коментар


                          #13
                          sev написа:
                          kondov написа:
                          P.S. И аз бих бил радостен някой да обясни как се сваля таблото, защото един път се мъчих, но нещо в лявата част не можах да го откача.
                          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=3942
                          Мерси много!
                          Brava 1.6 ELX

                          Коментар


                            #14
                            sev написа:
                            RumenMM написа:
                            Roko написа:
                            В момента на светване на лампата в резервоара, по книжка, остават 7 л бензин/дизел.
                            Не бяха ли 6 литра
                            не, 7 са :D
                            Ето инфо от книжката на колата:
                            Space Star 1.9 DID

                            Коментар


                              #15
                              На мен ми светва когато подмине 1/4 и доближава вече Е. Извънградско минавам 160+ км, а градско 70-90. Не огасва ако налея по-малко от 13 литра. Но това е само при мене - просто толкова ми е зле на мен сензора в разарвоара.
                              Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                              Коментар

                              Working...
                              X