Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем Стъпков мотор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем Стъпков мотор

    Здравейте колеги, може ли някой да ми каже каде се намира стъпковото моторче за празния ход на типото от подписа ми .Дали подлежи на почистване или трябва да се смени с ново .Поздрави на всички ПП. Ако може да се почисти има ли някаква специфика при тази интервенция
    Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
    Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

    #2
    Имаше тук някъде тема със снимки, ама не мога да я намеря.Намира се вдясно от горната част на кутията на въздушния филтър, малко под нея.Представлява черен правоъгълен корпус, би трябвало да е БОШ.Пробвай да го почистиш, ако не нов е към 130лв.
    N.Y. State of Mind

    Коментар


      #3
      Задължително пробвай да го почистиш!Колеги от Ланча форума имат успех в почистването на това моторче чрез WD-40.Даже беше излязъл лаф, че тоя препарат помага и против хемороиди даже П.П. - ей това последното в рамките на шегата :D
      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

      Коментар


        #4
        Re: Проблем Стъпков мотор

        asus написа:
        Здравейте колеги, може ли някой да ми каже каде се намира стъпковото моторче за празния ход на типото от подписа ми .Дали подлежи на почистване или трябва да се смени с ново .Поздрави на всички ПП. Ако може да се почисти има ли някаква специфика при тази интервенция
        какъв проблем прави

        Коментар


          #5
          моторче

          да как разбра че не работи какви са му симптомите кааво прави колата /не винаги проблема е в него /
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Аз не съм сигурен че проблема е в него ,но факт е че при подаване на газ малко по рязко колата се замисля а и като паля че сто ми се случва да не държи обороти и гасне , след което паля с газ за да задържи оборотите и то ги държи високи в последствие ги успокоява.ПП. говоря само за работа на бензин .Проверихме с колегата Павко ТПС-а и го регулирахме но пак се позамисля и ми прави проблема при палене .Има и друго нещо преди седмица си смених дистрибуторната капачка ,палеца и кабелите за свещите.
            Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
            Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

            Коментар


              #7
              при паленето сигурно на студено не държи оборотиако е при студен мотор.значи Т датчика не работи както трябва на студеноа замисляне не усетих като я карах и ми хареса бая как върви за 1.6

              Коментар


                #8
                Благодаря ти колега Pugsy за съвета за датчика и много благодаря за диагностиката мисля че свършихме работа донякъде то си има и кусури още които не зависят от вас
                Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
                Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

                Коментар


                  #9
                  asus написа:
                  Благодаря ти колега Pugsy за съвета за датчика и много благодаря за диагностиката мисля че свършихме работа донякъде то си има и кусури още които не зависят от вас
                  един съвет,ако си със същите свещи като на темпрата ги смени с други да не забравяме и ламбдатаи това,че бош правят само ютий и тостери

                  Коментар

                  Working...
                  X