Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ролка при допълнително поставян климатик - Brava

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с ролка при допълнително поставян климатик - Brava

    Става въпрос за Brava 1,4 12V. Колата фабрично е без климатик и изглежда по късно някъде в Италия е поставян такъв. Вчера на път ми се откачи ремъка които задвижва климатика. В последствие се оказа, че една от ролките се е счупила и изпаднала някъде. Това което направихме веднага с един приятел е да вземем нова ролка. Оказа се обаче, че климатика на колата е поставян не фабрично и въпросната ролка не съвпада изобщо със счупената, която е слагана също допълнително като паразитна (обтяжна). Ремъка е удължен за да стигне до климатика и е добавена една ролка. Малко нефелно го обясних, но дано поне се разбира. Моля някои ако има поставян подобно климатик или е запознат с подобен проблем да помага. Ако бях намерил старата ролка можех да ида в магазина и да търся подобна, но сега нямам никаква идея каква точно да е ролката.

    #2
    Много странно ще да е ако е слаган допълнително.Оригиналния се върти от един дълъг ремък, който също е с обтяжна ролка.Ремъка върти и сервото и динамото.Да не са ти объркали ролката?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      Със сигурност е слаган допълнително. Не е фабрично слаган, защото е точно въпросната ролка е различна, а и копчетата в купето са различни. Иначе при мен е имало къс ремък които върти сервото и динамото и при монтажа на климатика е сменен с друг дълъг които върти и климатика като е добавена и още една обтяжна ролка. Та тази ролка е въпроса как да сменя като не я знам каква е. Дългия ремък които беше сложен при мен също се различава от оригиналния които излиза за брава с климатик. Силно се надявам някои да има брава с подобно изпълнение и да помогне.

      Коментар


        #4
        В тоя случай трябва със счупената ролка по магазините... А като за начало може да сложиш оригиналния къс ремък и да си караш докато намериш без климатика.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          zgabrovski написа:
          В тоя случай трябва със счупената ролка по магазините... А като за начало може да сложиш оригиналния къс ремък и да си караш докато намериш без климатика.
          Така и направих. Взех си къс ремък и сега карам с него, но нямам климатик. Проблема е че от ролката е останал само лагера. Пласмасата се е счупила и паднала някъде по път. Може да пробвам да направя снимки и да пусна.

          Коментар


            #6
            anonto написа:
            zgabrovski написа:
            В тоя случай трябва със счупената ролка по магазините... А като за начало може да сложиш оригиналния къс ремък и да си караш докато намериш без климатика.
            Така и направих. Взех си къс ремък и сега карам с него, но нямам климатик. Проблема е че от ролката е останал само лагера. Пласмасата се е счупила и паднала някъде по път. Може да пробвам да направя снимки и да пусна.
            по добрия вариант е че лагера ти стои поне виждаш какво е захващането към конзолата , търси с подобно или същото захващане, а ремъка ще купуваш според диаметъра на новата ролка
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #7
              Ето малко снимки.

              Коментар


                #8
                колега не знам какви са точно размерите на вътрешния отвор /там където влиза болта/ но ролка от БМВ Е36-М43 тази която е до генератора ще ти свърши работа със сигурност /в най лошия случай ще трябва да дадеш на стругар да ти направи болт по размера на ролката/
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Не съм запознат със захващането, но не можеш ли там да сложиш една обтяжна ролка, с която да регулираш опъването?
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар

                  Working...
                  X