Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със задната чистачка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със задната чистачка

    Как да проверя къде е запушен маркуча за пръскане на вода на задната чистачка ?
    Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

    #2
    Махни кората на задната врата. Мисля че е само на щипки. Ще видиш едно маркуче, което да отива към машинката за чистачката. Опитай се да го извадиш от щуцерчето и тогава пусни задната пръскалка. Ако протече значи ти са сапушени дюзичките, а не маркуча. Има вероятност обаче да не можеш да извадиш маркучето от щуцерчето, тогава махаш гайката, която натяга чистачката. После вадиш и чистачката и пластмасовото кожухче под нея. След това отвиваш трите болта, които захващат целия механизъм на задната чистачка (от вътрешната страна). Дърпаш с леко завъртане и си готов. Машинката с оста е в ръцете ти. Сега вече се връщаме на втория ред. Внимавай, че има едно о-пръстенче, което ако падне и неможеш да го намериш. След като вече така и така си свалил целия механизъм направи му една основна профилактика. Най честия проблем е че оста ръждясва и запича.
    Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
    Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

    Коментар


      #3
      И аз имам същия проблем с бравата и много ме дразни Моят не помпа вода дори като го разкача. Явно е запушен навътре или се е разкачил някъде ако има други снатки
      Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


      Когато целта е всичко и пътят е без значение!

      Коментар


        #4
        И аз имах същия проблем на бравата - оказа се че има клапичка която задържа течността в маркучите и като натиснеш копчето започва да пръска веднага. Та тази клапичка в 99% от случаите се разваля. При бравата се намира под предния капак точно зад волана(проследява се маркуча че е зад някаква пластмаска и на пръв поглед не се вижда). Стуваше ми 5 лв. в магазина на оборище. Някой ги махат и свързват маркучето директно но тогава много се чака докато започне да пръска. На Пунто пак има такова но не помня къде точно се намира, но пак е под предния капак - проследява се маркуча и се намира лесно. Ако не се оправите пишете и ще направя снимки на бравата.
        Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

        Коментар


          #5
          kkp написа:
          И аз имах същия проблем на бравата - оказа се че има клапичка която задържа течността в маркучите и като натиснеш копчето започва да пръска веднага. Та тази клапичка в 99% от случаите се разваля. При бравата се намира под предния капак точно зад волана(проследява се маркуча че е зад някаква пластмаска и на пръв поглед не се вижда). Стуваше ми 5 лв. в магазина на оборище. Някой ги махат и свързват маркучето директно но тогава много се чака докато започне да пръска. На Пунто пак има такова но не помня къде точно се намира, но пак е под предния капак - проследява се маркуча и се намира лесно. Ако не се оправите пишете и ще направя снимки на бравата.
          На пунтото е точно където маркучите за чистачките влизат в купето - под казанчето за спирачна течност.В повечето случай точно клапичките дават проблеми. Аз сменях но резултата е същия - за задната пак се чака много. Лекувам ги така - отварям клапичката, изкормвам пружинката и мембраната, почиствам остатъците, затварям клапичката - остава една дупка през която тече - нагрявам капачето леко със запалка и с пръста замазвам дупката с нагрятата пластмаса - не боли... И това е - проста клапичката става на снадка и всички проблеми приключват - е за отзад малко се чака ама не е толкова страшно - имайте предвид че маркучите вървят по праговете - т.е по-ниско от казаначеот и не може да се източи. Само водата от пръскалото до нивото на багажника бяга наобратно...Иначе на мене на Пунтото освен че беше запушена клапата на задната вода, хем ми се беше измъкнала от щуцера на задната чистачка - та като направих клапата и си намокрих багажника ....
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #6
            kkp написа:
            Стуваше ми 5 лв. в магазина на оборище.
            И при мен е така и отдавна си търся тройник и клапанчета. За този магазин ли става въпрос - T&N" car ул. "Оборище" 95?
            BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
            Среден разход на газ

            Коментар


              #7
              masterkar написа:
              kkp написа:
              Стуваше ми 5 лв. в магазина на оборище.
              И при мен е така и отдавна си търся тройник и клапанчета. За този магазин ли става въпрос - T&N" car ул. "Оборище" 95?
              Същият!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Yavor написа:
                kkp написа:
                И аз имах същия проблем на бравата - оказа се че има клапичка която задържа течността в маркучите и като натиснеш копчето започва да пръска веднага. Та тази клапичка в 99% от случаите се разваля. При бравата се намира под предния капак точно зад волана(проследява се маркуча че е зад някаква пластмаска и на пръв поглед не се вижда). Стуваше ми 5 лв. в магазина на оборище. Някой ги махат и свързват маркучето директно но тогава много се чака докато започне да пръска. На Пунто пак има такова но не помня къде точно се намира, но пак е под предния капак - проследява се маркуча и се намира лесно. Ако не се оправите пишете и ще направя снимки на бравата.
                На пунтото е точно където маркучите за чистачките влизат в купето - под казанчето за спирачна течност.В повечето случай точно клапичките дават проблеми. Аз сменях но резултата е същия - за задната пак се чака много. Лекувам ги така - отварям клапичката, изкормвам пружинката и мембраната, почиствам остатъците, затварям клапичката - остава една дупка през която тече - нагрявам капачето леко със запалка и с пръста замазвам дупката с нагрятата пластмаса - не боли... И това е - проста клапичката става на снадка и всички проблеми приключват - е за отзад малко се чака ама не е толкова страшно - имайте предвид че маркучите вървят по праговете - т.е по-ниско от казаначеот и не може да се източи. Само водата от пръскалото до нивото на багажника бяга наобратно...Иначе на мене на Пунтото освен че беше запушена клапата на задната вода, хем ми се беше измъкнала от щуцера на задната чистачка - та като направих клапата и си намокрих багажника ....
                Има и друг вариант. Обръщаш клапанчето на обратно, т.е. стрелката да е в посока обратна на движението на водата! При мен стана, е малко се забавя, ама....
                Space Star 1.9 DID

                Коментар


                  #9
                  Да за същият магазин става дума.А всички идеи за спестяване на 5 лв - просто нямам думи !!!
                  Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря на всички за идеите и съветите. Утре се очертава да почивам и смятам да оправя този проблем.
                    Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

                    Коментар

                    Working...
                    X