Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трудно пали, гасне в движение... само в мокро време ?!?!?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трудно пали, гасне в движение... само в мокро време ?!?!?!

    Винаги в мокро време трудно пали и чат-пат гасне в движение, когато е на свободна (с ниска скорост - не се дави с въздух). Някакси все едно спира да подава ток. Не знам вода ли попада някъде, където не трябва или какво е ? Всякакви предположение ще ми бъдат полезни. Кабелите и свещите са нови. Колата се кара само на газ, защото на бензин отдавна не работи добре.
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #2
    Погледни клемите на акумулатора! Може малко абсурно да звучи, но скоро имах подобна случка с една кола.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      На първо време почисти хубаво акумулатора, между клемите, паразитните токове са коварна работа.
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        Следващото е да смениш бобината. Същия проблем имаше бащата на неговата Темпра преди време, оказа се, че има миниатюрна пукнатина в корпуса на бобината, при студено и влажно време даваше същите симптоми.
        Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
        Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

        Коментар


          #5
          И поглени добре масата към купето, точно такива симптоми имаше е дин колега с пежо и откри, че масата към купето от долу е разхлабена.
          BRAVA 1,4 12V
          Nissan Navara

          Коментар


            #6
            абе не знам как е при теб, но при моята кола дори да откача клемата на акумулатора не гасне, което е абсолючтно нормално, защото работи на динамо! според мен проблема ти е по токовете- капачка, палец, кабели.
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              99.9% причината е електрическа. Най-вероятно свещи, кабели, бобина. Все пак това са консумативи и трябва да се подменят периодично.
              Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

              Коментар


                #8
                Клемите ги почистих и стегнах здраво, пак същата работа даже днес е сухо времето и пак ми върти номерца...
                mme написа:
                99.9% причината е електрическа. Най-вероятно свещи, кабели, бобина. Все пак това са консумативи и трябва да се подменят периодично.
                Свещите са на 4-5000км., а кабелите на 3-4 дни. Кабелите са "Тесла" за Лада Самара, но причината не е в тях, като ги сложих колата палеше и работеше много по - добре от преди. Между другото разстроих врътката на изпарителя на АГУ-то - тая дето е за оборотите (не тая м/у трите маркуча) и не знам, може и там да съм объркал нещо !!!!! Иначе ако съм сигурен, че е бобината ще я сменя, но как мога да бъда сигурен, че точно тя е причината... Консуматив, ама 130 лв. консуматив е все пак
                M-Benz E 250 TD 150hp
                M-Benz 200d 75 hp
                Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                Коментар


                  #9
                  msotiroff написа:
                  Клемите ги почистих и стегнах здраво, пак същата работа даже днес е сухо времето и пак ми върти номерца...
                  ми нали и аз това ти казах. бобината последно се сменя, даже съм сигурен, че не е от нея. капачката сменял ли си? искрата има следната склонност- като има някакъв проблем по запалителната система и тя е "затруднена"- т.е не може да пробие, или пробива, но само на високи обороти и т.н., то като смениш нещо с ново/например свещи/ и за 1 ден се оправя. съвсем малко като падне съпростивлението по пътя й и всичко уж е ок, обаче всъщност главния виновник не е отстранен. според мен си смени капачката
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар

                  Working...
                  X