Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с помпата за бензина

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с помпата за бензина

    Здравейте! Имам Проблем и реших да пусна 1 пост. Напълних резервоара догоре за 1 път откакто съм с Punto 1.2i 93г. Оказа се, че мирише адски на бензин в колата. Когато вдигнах седалката и отвих кората за да видя помпата имаше бензин в/у пластмасата. Избърсах и след малко се напълни отново. Реших че може да е от маркучите. Срязах ги, стегнах здраво скобите всичко беше наред и помислих, че ? е разрешен. Но уви пак започна да се пълни. Избърсах още няколко пъти и спря да тече остана сухо. Напълних пак резервоара до сами капачката (за да се убедя дали наистина е от напълването на бензина догоре или от самата помпа) и започна да тече наново. Пак иточвах бензин (някъде около 2-3 литра) и сега пак е сухо. Мисля да я карам докато спадне нивото на бензина, защото няма как да изпомпам целия резервоар и да се опитам да сложа смола на пластмасата и да се залепи. Според мен е от нея. Наи-вероятно е пукната някъде. Ако сте имали подобни проблеми и сте ги разрешили, или знаете как да разреша моя проблем наи-лесно и безболезнено ще съм ви благодарен да споделите.Благодаря предварително
    Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
    Настояща: VW Polo 1.1i '92

    #2
    Виж дали е стегната хубаво за самоя резервоар и дали не е пукната! На Алфата ми беше пукнат капака горе и оттам излизаше бензин. Залепих я с епоксидна смола и нямаше грижи после
    BMW E90 320D
    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

    Коментар


      #3
      Аз имах подобен проблем. Някой беше счупил тръбичката за излишния бензин (поне мисля че така се казва това чудо), беше пробил нова дупка, но забравил да затвори старата. Моята я залепиха с нещо подобно на смола и спря да тече. Изкара ме година и малко и преди две седмици смених помпата.
      Punto 1.2/75

      Коментар


        #4
        и аз преди месец имах проблем със спукана търбичка на капака на помпата, реших го /надявам се/ като в пукнатата търбичка набиха друга такава но железна, за тази процедура трябваше да се свали самата помпа и след това при връщането й обратно в резервоара имаше малко мъка догато успеят да завъртят пръстена който я държи за самият резервоар, та виж проблема при тебе дали не е точно от това
        Фиат Пунто 1,2 HSD

        Коментар


          #5
          Krass написа:
          Аз имах подобен проблем. Някой беше счупил тръбичката за излишния бензин (поне мисля че така се казва това чудо), беше пробил нова дупка, но забравил да затвори старата. Моята я залепиха с нещо подобно на смола и спря да тече. Изкара ме година и малко и преди две седмици смених помпата.
          Смени помпата защото пак почна да тече или просто за по сигурно? И колко ти излезе нова помпа? Мен ми казаха че май е към 200-250лв.
          Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
          Настояща: VW Polo 1.1i '92

          Коментар


            #6
            botze написа:
            и аз преди месец имах проблем със спукана търбичка на капака на помпата, реших го /надявам се/ като в пукнатата търбичка набиха друга такава но железна, за тази процедура трябваше да се свали самата помпа и след това при връщането й обратно в резервоара имаше малко мъка догато успеят да завъртят пръстена който я държи за самият резервоар, та виж проблема при тебе дали не е точно от това
            Мисля че не от тръбичките и маркучите към тях. Под тях не е мокро и самите маркучи са си сухи. Мисля че самата пластмаса (от единия отвор за маркуча до другия) е спукана почти по цялото си протежение. А не знам дали това е само капак или трябва да има още един капак над самите маркучи, да ги скрива. Ако само той е спукан може да се смени само това и евентуално да ми излезе по евтино, ако въобще някъде продават само капак
            Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
            Настояща: VW Polo 1.1i '92

            Коментар


              #7
              100% е от пластмасата, някъде е пукната, или където се набиват мъркучите или някъде в дъното където излизат тръбичките на които се слагат мъркучите.....и моят се беше спукала там и иьхсбих една тубичка каноколит и отдавана си е ок. просто намери къде е пукнатината
              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
              ИТАЛФЕСТ 2007

              Коментар


                #8
                Alex_kk написа:
                Krass написа:
                Аз имах подобен проблем. Някой беше счупил тръбичката за излишния бензин (поне мисля че така се казва това чудо), беше пробил нова дупка, но забравил да затвори старата. Моята я залепиха с нещо подобно на смола и спря да тече. Изкара ме година и малко и преди две седмици смених помпата.
                Смени помпата защото пак почна да тече или просто за по сигурно? И колко ти излезе нова помпа? Мен ми казаха че май е към 200-250лв.
                Не течеше. До последния ден оттам бензин нямаше Смених помпата защото виеше и не исках да остана някъде по пътя. За Магнети Марели искаха около 185 лева, в магазина на Стамболийски казаха "италианска" без гаранция, ако не ме лъже паметта около 80 лв, майстора ми искаше 200-220лв за Бош (като в последствие се оказа, че за това Пунто Бошовска май няма), на мен ми купиха някаква пак "италианска" за 100. Продавача понеже е познат каза "Тази-хубава е", нямам представа каква е. Човека който ми я слага естествено я оплю. С нея имам минати около 1500 км (толкова успях за седмицата преди Пунтъо пак да се развали), заега няма проблем, разхода ми падна много драстично като извънградско докара около 5/100км, цифра която до ден днешен ми се струва невероятна. Сега ще го видя само градско колко ще докара. Ами май е това. Надявам се да се ориентираш поне малко. Не е толкова страшно....особено като привикнеш с мисълта, че трябва да ги дадеш...Късмет :DПП Забравих да кажа, че аз все си мислех, че ще ми сменят и това дето е лепено т.е. пластмасите, но все още си стои старото (незнам как се казва, кожух може би), та за 200 лева май е цялото, докато по-евтините сменят само нещо си вътре. Съжалявам, че не мога да обясня добре, но авточастите отдавна не са ми сила
                Punto 1.2/75

                Коментар


                  #9
                  А къде се намира бензиновата помпа на ПУНТО ?

                  Нека да попитам тука ,за да не пускам нова тема - къде е бензиновата помпа на ФИАТ ПУНТО 1,1 55 SX 95 година
                  Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

                  Коментар


                    #10
                    Re: А къде се намира бензиновата помпа на ПУНТО ?

                    NewUser написа:
                    Нека да попитам тука ,за да не пускам нова тема - къде е бензиновата помпа на ФИАТ ПУНТО 1,1 55 SX 95 година
                    Предполагам където и на моето - под задната седалка има метален капак, помпата е под него в резервоара.
                    Punto 1.2/75

                    Коментар


                      #11
                      Re: А къде се намира бензиновата помпа на ПУНТО ?

                      Krass написа:
                      NewUser написа:
                      Нека да попитам тука ,за да не пускам нова тема - къде е бензиновата помпа на ФИАТ ПУНТО 1,1 55 SX 95 година
                      Предполагам където и на моето - под задната седалка има метален капак, помпата е под него в резервоара.
                      Благодаря колега утре ще проверя дано да е там
                      Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

                      Коментар


                        #12
                        бензин

                        обикновенно се пука вход/изход тръбичките кадето влиза маркучите при италянеца има цели помпи /капаци с моторчето и поплавъка за бензин /не се знае в какво състояние е моторчто-самата помпа само че тя може да работи но да няма необходимото налягане махат се маркучите и се развива гривната вади се помпата и кабелите и се слага новата/ или втора употреба гледам днес на брава/о са го направили по труг начин малко но принципа е същия има и модели на Пунто с маркучи и скоби по лесно е там ваденето
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Re: А къде се намира бензиновата помпа на ПУНТО ?

                          NewUser написа:
                          Krass написа:
                          NewUser написа:
                          Нека да попитам тука ,за да не пускам нова тема - къде е бензиновата помпа на ФИАТ ПУНТО 1,1 55 SX 95 година
                          Предполагам където и на моето - под задната седалка има метален капак, помпата е под него в резервоара.
                          Благодаря колега утре ще проверя дано да е там
                          Искрено се надявам да съм уцелила
                          Punto 1.2/75

                          Коментар


                            #14
                            Re: бензин

                            kluchar написа:
                            обикновенно се пука вход/изход тръбичките кадето влиза маркучите при италянеца има цели помпи /капаци с моторчето и поплавъка за бензин /не се знае в какво състояние е моторчто-самата помпа само че тя може да работи но да няма необходимото налягане махат се маркучите и се развива гривната вади се помпата и кабелите и се слага новата/ или втора употреба гледам днес на брава/о са го направили по труг начин малко но принципа е същия има и модели на Пунто с маркучи и скоби по лесно е там ваденето
                            Моята е с маркучи и скоби. Довечера, ако имам време, ще пусна снимки да ви покажа къде според мен е пукната. Сега баща ми я кара и нивото на бензина спада, понамирисва вътре, но значително по-малко. Чудя се само дали да прежала пари за нова помпа и то добра и читава, или да пробвам само да я лепна тази?!?!?!
                            Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
                            Настояща: VW Polo 1.1i '92

                            Коментар


                              #15
                              Ами мисля че стана и вече не тече. Залепих я с течна стомана на BISON, седя една нощ и днес напълних резервоара догоре и помпата не течеше и не уливаше. Прилагам снимки за да видите с какво съм я залепил, ако някой има такъв проблем като моя нека да има някаква представа как и с какво да лепи.Представлява 2 тубички, от които се смесва еднакво количество, разбърква се до получаването на хомогенна смес, нанася се и се изчаква минимум 24 часа.ПП:Струва 11.30лв
                              Бивша кола: Fiat Punto 1.2i '93
                              Настояща: VW Polo 1.1i '92

                              Коментар

                              Working...
                              X