Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Климатик Брава - замерване на ниво? падане на мощността?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Климатик Брава - замерване на ниво? падане на мощността?

    Почнаха се жегите и се налага по-често да пускам климатика, та имам няколко въпроса 1. Мога ли сам да разбера колко ми е нивото, та да знам дали да го карам на доливане/смяна на фреон?2. Пусна ли климатика мощността направо изчезва. Знам че е нормално малко да губи мощност, но колата е дотолкова скопена, че трябва да спирам климатика като се изнасям на кръстовищата...
    Fiat Brava 1.6
    Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
    Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

    #2
    Съвсем скоро си допълних системата на климатика. От 660мл. ми липсваха 260. Установих, че след операцията при пускане на климатика, мотора не се тормози толкова! Преди това ми се е случвало дори да ми гасне колата, а при ускорение около 1600 оборота за момент се замисляше... Сега усещането е по-различно!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Влади, само допълване ли беше или и някаква друга операция/профилактика. Имаше някъде едно мнение от някой, че се събирали някакви боклуци, дето трябвало да се чистят, та те затормозявали двигателя. Дай адрес на сервиза, ако си доволен. Че и аз съм така - комбинацията газ + клима ме прави мноооого муден...
      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

      Коментар


        #4
        vesko написа:
        Влади, само допълване ли беше или и някаква друга операция/профилактика. Имаше някъде едно мнение от някой, че се събирали някакви боклуци, дето трябвало да се чистят, та те затормозявали двигателя. Дай адрес на сервиза, ако си доволен. Че и аз съм така - комбинацията газ + клима ме прави мноооого муден...
        Първо източват наличничя ти фреон. След това херметизират системата и я тестват. Наливат масло, индикатор, твоят фреон+допълнено количество фреон. Преглеждат ти двете вентилчета за пълнене на системата, едното от моите леко изпускаше и го затегнаха. Посъветваха ме да си почистя радиаторите, защото били много мръсни, направих го на автомивката в сервиза им. Изпопадаха няколко фамилии загинали в боя мухи!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Re: Климатик Брава - замерване на ниво? падане на мощността?

          mita написа:
          Почнаха се жегите и се налага по-често да пускам климатика, та имам няколко въпроса 1. Мога ли сам да разбера колко ми е нивото, та да знам дали да го карам на доливане/смяна на фреон?2. Пусна ли климатика мощността направо изчезва. Знам че е нормално малко да губи мощност, но колата е дотолкова скопена, че трябва да спирам климатика като се изнасям на кръстовищата...
          За нивото не знам как ще разбереш, но можеш да поставиш вентилатора на max, да селектираш въртенето на въздуха вътре в салона през централната конзола и във въздухопровода на централната конзола да поставиш точен термометър. Пускаш климатика, излизаш вън и следиш от там показанията на термометъра. При 24*C околна температура, за около 10 мин. показанието на т-ра трябва да падне на 6-8 *C.
          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

          Коментар


            #6
            Колеги, дайте читав сервиз за клима в Пловдив...
            Fiat Brava 1.6
            Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
            Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

            Коментар


              #7
              Дали е за допълване най-лесно можеш да го разбереш като го пуснеш в жега и да усетиш дали духа достатъчно студено(моя едвам духаше хладно).На мойта делта и се наложи доста по сериозен ремонт - прецакан лагер на компресора и изпускаше фреон от двете тръби които влизат и излизат от компресора и осово към шайбата(добре че другаде не изпускаше).А казаха че са ми продухали и цялата система да няма някакви запушвания.Общо взето не беше евтин ремонт-250лв. Ама жегата не пита
              Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

              Коментар


                #8
                mita написа:
                Колеги, дайте читав сервиз за клима в Пловдив...
                Читав сервиз в Пловдив!? това е малко мисията невъзможна. Но все пак сервиза на Рогошко шосе (където е сервиза на Монро в същия двор) Него съм ползвал,като изключа че много се мотат другото е Ок, разбират си от работата и го правят добре. Не е и много скъпа услугата им. Хубавото е че можеш да седиш и да гледаш каво правят. А не остави колата и ела да си я вземеш след 2 часа. Сори, ма аз току така колата в ръцете на "маистор" не оставям без мои надзор.
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #9
                  Vladim написа:
                  vesko написа:
                  Влади, само допълване ли беше или и някаква друга операция/профилактика. Имаше някъде едно мнение от някой, че се събирали някакви боклуци, дето трябвало да се чистят, та те затормозявали двигателя. Дай адрес на сервиза, ако си доволен. Че и аз съм така - комбинацията газ + клима ме прави мноооого муден...
                  Първо източват наличничя ти фреон. След това херметизират системата и я тестват. Наливат масло, индикатор, твоят фреон+допълнено количество фреон. Преглеждат ти двете вентилчета за пълнене на системата, едното от моите леко изпускаше и го затегнаха. Посъветваха ме да си почистя радиаторите, защото били много мръсни, направих го на автомивката в сервиза им. Изпопадаха няколко фамилии загинали в боя мухи!
                  Това в автосервиз Ирис, нали?И аз бях при тях и направиха същото нещо. Доволен съм от обслужването и човека, който извърши операцията беше много приятен.
                  Пеш
                  ----
                  Ex Peugeot 206 -Служебен
                  ----
                  Ex Brava 1.6 16V ELX

                  Коментар


                    #10
                    Требе да скоча тия дни до там, да видим кво ще направят...
                    Fiat Brava 1.6
                    Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
                    Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

                    Коментар


                      #11
                      toshe написа:
                      Това в автосервиз Ирис, нали?И аз бях при тях и направиха същото нещо. Доволен съм от обслужването и човека, който извърши операцията беше много приятен.
                      Да! Супер пичове са!
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Тия ми се видяха малко далеч, та мръднах при едни други. Те обаче, не сипаха масло Питам - абе тука нещо масло, те - нема такива работи. Като се свали компресора може да се източи маслото. Ха сега? Иначе го напълниха с фреон де...
                        Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                        Коментар


                          #13
                          Има вероятност в този случай при не достатъно масло да се наложи да търсиш компресор. Аз задължително слагам масло и оцветител. ОСтава да са ти го зареждали и по манометри без елктронна везна.Попоаднал си на самозванци аматиори.
                          Обичам си работата.

                          Коментар


                            #14
                            Така като го каза и взех да се притеснявам. Оцветител сложиха, ама го зареждаха по манометър. Да не го ползвам докато не ида някъде другаде, а?
                            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                            Коментар


                              #15
                              Бях писал по този въпрос ама мисля че в форума на алфаромео. При зареждане с манометри не може да се зарежда системата защото тя е с определен грамаж хората са изчислили колко трябва да е и манометъра само дава инфо как работи климатика в нормите ли е налягането но не и количеството на хладимия агент. Оцветител незнам как са сложили след като тои се продава в опаковка 80мл.за 100лв и е за 25 порции просто трудно се разпределя ако не е разреден в маслото. И на какво основание плащаш след като не е по грамаж? Това е като сиренето в магазина без кантар купуваш 200 грама а плащаш за 1кг май. Колко пари ти взеха?
                              Обичам си работата.

                              Коментар

                              Working...
                              X