Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Много проблеми с оборотите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Много проблеми с оборотите

    Доста проблеми изведнъж настанаха с оборотите, както на газ така и на бензин. Става въпрос за Темпра 1.6 75кс 1994г газ/бензин без ламда контрол, емулатори и симулатори и секви такива. Проблемите са идентични както на газ така и на бензин. Ходих на газ анализатор днес. Няма никакви проблеми според майсторите. Като паля и държи ниски обороти на бензин 500-700. Прехвърлям на газ задържа 1500 и много бавно ги сваля до към 1000. Като загрее или е топла падат до към 500-700, но не гасне. Понякога на светофар като натисна спирачката гасне колата. Като помпам на спирачката и се качват оборотите до 2000. Е не знам какво става направо се побърках. А ми трябва колата спешно. Махах клемата на акумулатора за 2 часа. Пак нищо. Свещите са на 3000 км. купени от магазина на Стамболийски. Въздушния филтър е на 2000км.
    Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
    Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
    Совалката средно на LPG
    Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

    #2
    хмтова се случи и на мен преди 2 днино след откачане на акумулатора се оправимай трябва да отидеш на диагностикатам колата като е на ниски обороти ще си каже какъв е проблема
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Може би имаш утечка на въздух по смукателните тръби или сервото.Провери маркучите.Премери и датчика за температурата.
      FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

      Коментар


        #4
        и аз си мисля,че може да е нещо по вакумитевиж и стъпковия мотор,понякога се побъркват много

        Коментар


          #5
          Мерси за отговорите. Сега ще търся диагностика и после ще гледам вакумите.Откачих моторчето за празния ход и работи нормално на газ. Но на бензин не. За сега ого оставям така докато намера истинския пролем.
          Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
          Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
          Совалката средно на LPG
          Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

          Коментар


            #6
            99% са вакумните маркучета или сервото. Мойта имаше същия проблеми след поставяне на газовата уредба и се оказа, че въпросните "майстори" са ми пробили с бормашината сервото и при това точно на снадката :D .

            Коментар

            Working...
            X