Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

фиат браво 1,2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    фиат браво 1,2

    Здравейте,с намерение съм да си купя фиат браво 1,2 , 16 винтила, но всички ме убеждават , че не става.Както разбирам тук мога да получа компетентно мнение, така че много ви моля дайте съвет.Благодаря ви предварително.

    #2
    колата става и то достадвигателят е модерен и все още се произвеждамного поздрави на тези твои "приятели"
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      И какво по-точно "не става" на този двигател?! Това е един от най-успешните ДВГ-та на марката и не случайно се вгражда до ден днешен...справка сайтът на официалния вносител и Пунто.
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        1.2/16V

        Двигателя "става ", ама е малко слаб за това /Браво-а/купе...Същия, обаче на Пунто-това е вече друга ракия...
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          Веско, аз съм имал 2 години Брава 1.9d атмосферен дизел с мощност 65кс и си вървеше доста добре.
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Nino написа:
            Веско, аз съм имал 2 години Брава 1.9d атмосферен дизел с мощност 65кс и си вървеше доста добре.
            Нямам нищо против дизелите,ама пича пита за бензинов ДВГ...
            Ex. Grande Punto Driver

            Коментар


              #7
              Ти май не обърна внимание на мощността,65 кс срещу 80 на 1.2.
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Това е един от най успешните и съвремени двигатели ,много добра динамика дава и дори и на брава ,такава съм карал де .А това какво казват твоите познати да не ти пука , много по-умни хора от тях са го измисли ли това двигателче и естесвено знаят къде да го вграждат.
                FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                Коментар


                  #9
                  Nino написа:
                  Ти май не обърна внимание на мощността,65 кс срещу 80 на 1.2.
                  65 к.с при обороти...... и 80 при обороти............ а да не говорим за въртящия момент,че няма база за сравнение.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Е ама как оспамихте темата... ще вземем да го откажем човека.Аз съм с тоя мотор на Брава, хич не е зле.Не ми прави впечатление да е муден, редовно си правя дръпки.Лятото с климатика държи 130-140 на магистралата без проблем.Със сигурност е по динамичен от 1.4 12V и се доближава до 1.6, особено немската версия 90 коня.Сменил съм моторче за празен ход, 220 лв, чисто ново от Христо, харчи ми по около 700 грама масло на 15000 километра (на толкова сменям).Данъка е 24 лв на година, смяната на масло е 30 лв ( събира 2,8 литра).Ако ти падне читава кола, не му мисли много, дано и BatGoro се включи с малко впечатления, той е с такова браво.
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                    http://forum.fiat-bg.org

                    Коментар


                      #11
                      Аз също карам такова Браво и... "не че искам да се хваля" ама на няколко пъти ми се случва да ме пита какъв двигател е някой, който возя и като му кажа 1.2 и следва Кофтито е, че не харчи като за малолитражка
                      2001 Bravo 1.2 16V

                      Коментар


                        #12
                        Tornado написа:
                        65 к.с при обороти...... и 80 при обороти............ а да не говорим за въртящия момент,че няма база за сравнение.
                        Ами тогава да фанат да го махнат този показател за МОЩНОСТТА като конски сили/киловати, щом е толкова условен? Аз все си мисля, че 65 кс са си 65 кс, а 80 са си 80. И моето Пунто -дизел върви много и е пъргаво за 60-те си коня, но онова бензиновото 1.2/16V e доста по-напред в материала.
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #13
                          Аз имам такава Брава.Имах "честта" даже да видя двигателя отвътре (за това аз съм си виновен) и мога да ти кажа от опит, че двигателя като изработка, вървеж и горене и много добър.Аз лично съм доволен.За надбягвания не става да, но ти едва ли го взимаш за това.Динамиката му е много прилична.За сравнение върви повече от Ланчата ми в подписа, която е 1.6 75 к.с.
                          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                          Коментар


                            #14
                            Возил съм се в такава брава и в 1.4 12 клапана - ами 1.2 е по-пъргава и има по-добра динамика... За возията няма какво да си говорим - то е ясно... Според мен отиваш - оглеждаш я хубаво, правиш един тест драйв и ако ти харесва - взимаш я ...

                            Коментар


                              #15
                              Аз до колкото знам спират от производство 1.4 и пускат 1.2 . Сигурно е имало защо.
                              Пеш
                              ----
                              Ex Peugeot 206 -Служебен
                              ----
                              Ex Brava 1.6 16V ELX

                              Коментар

                              Working...
                              X