Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик oil pressure - кабели, жици - лампа oil pressure ?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик oil pressure - кабели, жици - лампа oil pressure ?!

    Здравейте, днес ми се случи нещо доста неприятно с Бравката. Светна ми лампата на маслото точно пред регулировчика на Народното събрание... изгасих колата, поразтурих малко движението, докато се избутам на паркинга и зачаках братовчед ми да дойде да ме издърпа. Като дойде ми каза: "Абе я запали ДВГ да видим дали качва масло". Запалих аз, погледнах през капачката и какво да видя - ще ми измие очите направо... Откачих кабела на масления датчик, паля колата - лампата пак свети, а масло има и го качва... Преди време имах проблем с някакви жици, пак така ми примигваше, май даваше на маса някъде, но се оправи и бях забравил..., но тогава примигваше, а не да СВЕТИ ПОСТОЯННО... Yellow_Flash_Colorz_PDT_22 Yellow_Flash_Colorz_PDT_22 Yellow_Flash_Colorz_PDT_22 . Също е важно да спомена, че датчика съм го сменял преди 2 месеца.Та на въпроса: Кабела от масления датчик минава ли през компютъра или е направо към таблото по някакъв начин??? И евентуално, ако не минава през компа, не е ли по - лесно да прекарам един нов кабел от датчика до таблото, отколкото да търся къде е проблема в стария?Благодаря ви.
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #2
    Re: Датчик oil pressure - кабели, жици - лампа oil pressure

    msotiroff написа:
    Здравейте, днес ми се случи нещо доста неприятно с Бравката. Светна ми лампата на маслото точно пред регулировчика на Народното събрание... изгасих колата, поразтурих малко движението, докато се избутам на паркинга и зачаках братовчед ми да дойде да ме издърпа. Като дойде ми каза: "Абе я запали ДВГ да видим дали качва масло". Запалих аз, погледнах през капачката и какво да видя - ще ми измие очите направо... Откачих кабела на масления датчик, паля колата - лампата пак свети, а масло има и го качва... Преди време имах проблем с някакви жици, пак така ми примигваше, май даваше на маса някъде, но се оправи и бях забравил..., но тогава примигваше, а не да СВЕТИ ПОСТОЯННО... Yellow_Flash_Colorz_PDT_22 Yellow_Flash_Colorz_PDT_22 Yellow_Flash_Colorz_PDT_22 . Също е важно да спомена, че датчика съм го сменял преди 2 месеца.Та на въпроса: Кабела от масления датчик минава ли през компютъра или е направо към таблото по някакъв начин??? И евентуално, ако не минава през компа, не е ли по - лесно да прекарам един нов кабел от датчика до таблото, отколкото да търся къде е проблема в стария?Благодаря ви.
    Колега, и предишния път ти казах - лампата се пали директно от датчика!Няма компоти, няма нищо във веригата между датчика и лампата!Ето ти и доказателство - отваряш този файл, отиваш на последна страница, 11 мисля да беше, намираш датчик 112 ( oil pressure switch ), тръгваш по единствения му кабел и стигаш до лампата D. Проста работа...Виж, ако искаш още някой да потвърди - това е друг въпрос Ми пусни нов кабел, да.Казваше че лампата свети и с откачен датчик.Много е вероятно да се е протрил някъде и да се допира до корпус.Аз поне точно това бих направил като начало.
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      Колко съм злеееееееееее. Убих се да я търся тая тема тук, а тя била в "Автоелектроника".Колега, благодаря ти за пореден път. Съжалявам, че се налага 100 пъти да ми обясняваш едно и също като на абуриген (ама аз съм си такъв с тоците и жичките :D ). Ако модераторите преценят, че темата е излишна нека я изтрият.
      M-Benz E 250 TD 150hp
      M-Benz 200d 75 hp
      Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

      Коментар


        #4
        msotiroff написа:
        Колко съм злеееееееееее. Убих се да я търся тая тема тук, а тя била в "Автоелектроника".Колега, благодаря ти за пореден път. Съжалявам, че се налага 100 пъти да ми обясняваш едно и също като на абуриген (ама аз съм си такъв с тоците и жичките :D ). Ако модераторите преценят, че темата е излишна нека я изтрият.
        Е, ще черпиш на чужда сватба и оправим сметките Намерих я с търсачката - от първи изстрел я заковах
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #5
          Esper написа:
          msotiroff написа:
          Колко съм злеееееееееее. Убих се да я търся тая тема тук, а тя била в "Автоелектроника".Колега, благодаря ти за пореден път. Съжалявам, че се налага 100 пъти да ми обясняваш едно и също като на абуриген (ама аз съм си такъв с тоците и жичките :D ). Ако модераторите преценят, че темата е излишна нека я изтрият.
          Е, ще черпиш на чужда сватба и оправим сметките Намерих я с търсачката - от първи изстрел я заковах
          Ми явно не съм голяма сила и с компютрите... Yellow_Flash_Colorz_PDT_14 Yellow_Flash_Colorz_PDT_14 Yellow_Flash_Colorz_PDT_14 . Иначе черпака го имаш...
          M-Benz E 250 TD 150hp
          M-Benz 200d 75 hp
          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

          Коментар

          Working...
          X