Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Температурен датчик???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Температурен датчик???

    От няколко дни колата ми започна да мени оборотите,но на таблото въобще не светва лампата за проблем.Тъй като при студен двигател няма проблем,а само когато загрее си мисля чепроблема идва от температурния датчик. Възможно ли е наистина даеот него и как мога да проверя дали работи?
    COUPE 1.8 16V
    Volvo XC90 T6

    #2
    Това е метода за проверка. За съжаление, точно за твоя модел няма схема, но за база съм взел мотор 1.8 на Bravo, който е почти същия. Параметрите на датчика трябва да са същите. За най точна проверка трябва да свалиш датчика и да го потапяш във вода с различна температура, която пък да следиш с лабораторен термометър. Успех.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      Трябва да разбереш дали датчиците не са няколко! При мен са два! Единият подава информация на компютъра, а другия е за уреда на таблото. Като стана въпрос за тези уреди-между другото и те често се скапват. При мен започва да показва от средата, като се даде на контакт. Сменял съм датчика, но проблемът остана. Един колега с Брава също има подобен проблем.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Vladim написа:
        ...Като стана въпрос за тези уреди-между другото и те често се скапват. При мен започва да показва от средата, като се даде на контакт. Сменял съм датчика, но проблемът остана. Един колега с Брава също има подобен проблем.
        Това са обикновени волтметри, които често се поддават на ремонт. Лично съм ремонтирал такъв на голф и кадет. Ако не те мързи-пробвай се.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Rokambol написа:
          Това са обикновени волтметри, които често се поддават на ремонт. Лично съм ремонтирал такъв на голф и кадет. Ако не те мързи-пробвай се.
          Не ме мързи, но имам подозрение, че трябва да се пренавива намотката... Пипкава работа, която не ми е по вкуса! :D
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Някой може ли да ми обясни, къде се намира този температурен датчик на браво 1.6 16в?
            BRAVO 1.6 16V

            Коментар


              #7
              на термостатасъс син куплунг e за компютърадругия е за таблотоедин до друг салевия е за компа, десния е за таблото
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #9
                  от този датчик ли идват проблемите при палене на студен двигател?
                  BRAVO 1.6 16V

                  Коментар


                    #10
                    iv_laz написа:
                    от този датчик ли идват проблемите при палене на студен двигател?
                    Колеги има и още един датчик ,който е за температурата на въздуха във всмукателния колектор.Трябва да проверите и него.Той е кафяв и завит на колектора.
                    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                    Коментар


                      #11
                      ivanko_rs написа:
                      iv_laz написа:
                      от този датчик ли идват проблемите при палене на студен двигател?
                      Колеги има и още един датчик ,който е за температурата на въздуха във всмукателния колектор.Трябва да проверите и него.Той е кафяв и завит на колектора.
                      Колега я дай една снимка да го видим точно къде е.
                      BRAVO 1.6 16V

                      Коментар

                      Working...
                      X