Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Причини за горене на бобина

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Причини за горене на бобина

    Здравейте колеги,по празниците бях по Шумен и взе че ми изгоря една от бобините, та се сложих в невероятни приключения относно намирането на нова бобина.Все пак от Дупница ми я пратиха и се оправи.Според Вас,това че гори бобина,проблема в бобината ли е само(остаряла,дефектирала и др.) или има и други причини, които трябва да се проверят.Ако някой е имал такъв проблем нека сподели.
    Марея 1,8 16V

    #2
    ако не ти изгори сега новата пак смятай, че е нормално. все пак и бобините си горят, ако тази изгори търси някъде проблем
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Чел съм някъде, че при използване на газова уредба се получават такива неща, ако нещо не е направено както трябва. Ти на газ ли си?
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        Моята си изгоря без да имам газ изобщо и никога на колата. В сервиза казаха, че е от гадна стара свещ. В общи линии е добре човек да си има една резервна бобина винаги в колата.
        Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
        Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

        Коментар


          #5
          Sko написа:
          Моята си изгоря без да имам газ изобщо и никога на колата. В сервиза казаха, че е от гадна стара свещ. В общи линии е добре човек да си има една резервна бобина винаги в колата.
          и аз мисля че от кофти свещи е най честата причина, но по принцип няма вечни неща де
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            Свещите са NGK и са на около 1000 км.
            Марея 1,8 16V

            Коментар


              #7
              Имам 2-ма познати, на които също им думнаха бобините сега покрай дъждовете...
              Bravo(TM) HGT

              Коментар


                #8
                Прочетох малко теми за свещите и това, какво препоръчва Hitachi (много сложни термини, половината на разбрах), но стигнах до извода, че най-подходящи са марка "Golden Lodge 2HLDR". Такива в БГ май няма и направо се чудя дали да ги сменявам моите, че си нямам идея на колко километра са, а не знам на какви "пръчки" ще попадна.
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #9
                  Rokambol написа:
                  Прочетох малко теми за свещите и това, какво препоръчва Hitachi (много сложни термини, половината на разбрах), но стигнах до извода, че най-подходящи са марка "Golden Lodge 2HLDR". Такива в БГ май няма и направо се чудя дали да ги сменявам моите, че си нямам идея на колко километра са, а не знам на какви "пръчки" ще попадна.
                  има такива свещипоръчай си от hit-koзащото в София при "вносителя" са луди ментетаиначе може да си вземеш Denso3-4 човека сме с такива - няма недоволни
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    Точно това ще направя. Благодаря, колега.
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар

                    Working...
                    X