Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бензин 98 и Пунто 1.1.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бензин 98 и Пунто 1.1.

    Колеги. Разликата между 95 и 98 е 8 стотинки. Колеги с други коли които са сипвали 98 ми казват че им дава по малък разход. И то е логично де. Обаче аз се чудя дали да сипнем 98 и на пунтото. 1,1 е. Казвали са ми че не е полезно да се кара с над 95 октаново гориво. Вие какво ще ме посъветвате. От гледна точка на икономията .. сигурно ще е минимална. Обаче се интересувам да не избуши нещо от по голямото число на бензина.

    #2
    Според мен няма да има никакъв проблем
    BMW E90 320D
    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

    Коментар


      #3
      тази тема е като пир по време на чума.... не стига че А 95 Н мина двата лева, ами ти приказваш за А 98 Н нали с теб си говорихме - слагай газ и няма да те интересуват такива въпроси цитирам по памет "Матрицата" - ти как мислиш - това дето го дишаш дали е въздух - та и твойта работа - как мислиш това дето го сипваш за А95Н - А95Н ли е??? и аз съм сипвал на ОМВ супер 100 да се омеша с А95Н-то - ами върви по-добре колата, вдига гребена....
      Fiat Punto 1.1-Синята птица
      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

      Коментар


        #4
        Изкрал съм поне 3 резервоара на 98 с моята кола. Ако разходът е бил по-нисък, то е било съвсем скромно. Иначе колата определено работеше по-приятно с него.
        Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
        Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

        Коментар


          #5
          Зашо си мислиш, че 95Н на "нашите" бензиностанции отговаря на 95- октанова число. Карай и се не се бой. Само керосин недей да сипваш :D

          Коментар


            #6
            Абе колега аз че ще слагам газ - ще слагам. Ма въпроса е, че сега нямам възможност да извадя 500 лв накуп Иначе ми е пределно сясно че тоя 95 дето го сипваме сигурно е 92 .. ако не и нещо по кифларско.

            Коментар


              #7
              сипвай спокойно 98 , аз от известно време карам с него и нямам проблеми
              Фиат Пунто 1,2 HSD

              Коментар


                #8
                Не съм сигурен и за това искам да попитам. На същото пунто 1.1 ако сипя 100 октана може ли да стане нещо ?
                Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
                Fiat Stilo '02 1.6 16V

                Коментар

                Working...
                X