Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

не влиза 4-та, педала на съединителя стана по мек

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    не влиза 4-та, педала на съединителя стана по мек

    привет и от мен..карам фиат браво 1.6 16в 96г.преди около 12-13х.км смених съдинителя понеже скоростите не влизаха и се чуваше едно ромолене.някакъв първичен лагер се прецака та реших целия коплект.обаче не смених маслото на скоростите.скоро пътувах из страната и на магистралата от 5 се опитах да върна на 4-та но не можах.не искаше да влезе.просто влиза до половината и като отпусна съединителя все едно "изплюва" и не може да влезе.прибрах се.колата не я карах може би 4-5 дни и пак така.дори и когато не е запалена не иска да влезе 4 скорост.забелязах че педала на съединителя е станал леко по-мек.мисля си да сменя маслото сега ,но се чудя дали това ще оправи проблема.какво друго може да е.четох някъде че жилото на съеденителя може да се натяга.това дали ще помогне и от къде се прави това?другите скорости влизат нормално.е понякога не толкова нормално.явно съединителя(някакъв си английски) не е толкова читав.отлепя по-високо и почти винаги има притрисане при тръгване.дайте идеи от какво може да е.благодаря на всички.

    #2
    да, жилото може да се натегнепада се под акумулатора и леко зад негомалко е трудно но ставакато погледнеш зад двигателя надолу и надясто се виждадано си ме разбрал :Dно щом имаш проблеми само с една предавка...май не е това проблема
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Определено не от съединителя, щом като 4 предавка не ще да включи на място при изгасен двигател. Провери си щангите на скоростния лост най - напред. Ако всичко е наред там тогава е в скоростната кутия. С регулиране на жилото можеш да постигнеш да не ти отделя много горе съединителя или по-точно регулираш свободния ход на педала на съединителя
      TEMPRA 1,6i 835C1000/159AT54A

      Коментар


        #4
        и аз си мисля че не може да е от съединителя понеже само 4-та не влиза.мислех да сменям маслото тези дни но чаках заплата.ако е от това не трябва ли първо 5-та предавка да прави проблем ако няма достатачно масло.?тия щанги за които ми казвате хич не знам къде са и какво да им гледам.но не си е работа така без една скорост.някакви друго предположения?и евентуално "майстор" който да я погледне.вече не знам какво да кажа за тези майстори.УЖАС!хайде давайте предположения и предложения.

        Коментар


          #5
          Vlaad написа:
          Определено не от съединителя, щом като 4 предавка не ще да включи на място при изгасен двигател. Провери си щангите на скоростния лост най - напред. Ако всичко е наред там тогава е в скоростната кутия. С регулиране на жилото можеш да постигнеш да не ти отделя много горе съединителя или по-точно регулираш свободния ход на педала на съединителя
          Да колегата е прав. Ако не е от щангите на скоростния лост, то тогава почти съм сигурен, че ще е от синхронизатора на 4-та скорост. Знам от личен опит, защото на мен така ми се прецака, но за 2-ра. Беше ми изтеклмо голяма част от маслото и освен синхорнизатора се наложи да сменя няква, муфа вилка и не знам си още какви глупости. По-добре отиди в сервиз да ти я оправят, за да не стане по-зле.
          Fiat Bravo SX 1.6 16V

          Коментар

          Working...
          X