Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

в багажника има локва ....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Здравейте хора, аз карам Брава и имам същия проблем - става въпрос за локвата в багажника. Какво съм направил до сега - два пъти разглобявах стоповете и обилна ги намазах със силикон т.е. по този начин елиминираме възможността да е от тях. Някъде из форума четох, че проблема е скрит под задната броня и следва същата да се разглоби. Било някакъв фабричен дефект и се решавал с болкит и/или боди. Набавил съм си необходимото само чакам един свободен ден ище действам. Ако открия нещо интересно ще пиша.

    Коментар


      #17
      Има ли климатик колата? Ако има и преди това си я карал на клима, във влажно време е нормално да се потят стъклата.
      Bravo HGT 2001

      Коментар


        #18
        v_a_c_h_o_o написа:
        Има ли климатик колата? Ако има и преди това си я карал на клима, във влажно време е нормално да се потят стъклата.
        Не няма климатик! А възможно ли е да се потят заради водата (влагата) в багажника?

        Коментар


          #19
          Ама по всяко веме ли ги поти(влажно, сухо време), веднага, като тръгнеш или след известно време. Ако е от влагата в купето то трябва дори и пред блока като ти стои да е с изпотени стъкла.
          Bravo HGT 2001

          Коментар


            #20
            v_a_c_h_o_o написа:
            Ама по всяко веме ли ги поти(влажно, сухо време), веднага, като тръгнеш или след известно време. Ако е от влагата в купето то трябва дори и пред блока като ти стои да е с изпотени стъкла.
            Потят се когато вали ( стъклата стават млечно бели) Иначе когато е сухо няма проблеми...П.П. Дори 4 степен на обдухване на предното стъкло не върши кой-знае каква работа и видимоста е мнооогооо ограничена

            Коментар


              #21
              Сложи малко парфюм в казанчето за антифриза-ако ти замирише на парфюм като подкараш-радиатор парно за смяна!Интересното при теб е,че като отвориш прозорците се оправя Освен да караш с вода ?
              Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
              Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
              Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

              Коментар


                #22
                Rigel написа:
                v_a_c_h_o_o написа:
                Има ли климатик колата? Ако има и преди това си я карал на клима, във влажно време е нормално да се потят стъклата.
                Не няма климатик! А възможно ли е да се потят заради водата (влагата) в багажника?
                100 % се потят стъклата от влагата в багажника Защото аз като я карах, никога, ама никога - в сняг, порой не се е потила колата И никога не е текло в багажника Сега хвана ли връзката на нещата Опитай се да намериш, откъде влиза тази вода и стъклата ще се оправят Иначе всяка кола има гумена тапа в багажника за отводняване (мисля, че на Бравото е под резервната гума)
                BMW E90 320D
                ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                Коментар


                  #23
                  И при мен е бивало леко влажно, но това е от конденз. Но цяла локва ми се вижда много.Виж уплатнението на третата врата! Може и да е прокъсано.

                  Коментар


                    #24
                    doofiat написа:
                    И при мен е бивало леко влажно, но това е от конденз. Но цяла локва ми се вижда много.Виж уплатнението на третата врата! Може и да е прокъсано.
                    Не е от него Преди месеци четох някаква статия за Бравото и там пишеше, че е фабричен дефект това с наводняването на багажника
                    BMW E90 320D
                    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                    Коментар


                      #25
                      задна чистачка

                      провери ли я....ако например не пръска е възможно да се е изхлузило някое маркуче и да налива водата то
                      Арх. Стаменов &
                      Пунто ELX, 1.7 ТД 70

                      Коментар


                        #26
                        blagun написа:
                        doofiat написа:
                        И при мен е бивало леко влажно, но това е от конденз. Но цяла локва ми се вижда много.Виж уплатнението на третата врата! Може и да е прокъсано.
                        Не е от него Преди месеци четох някаква статия за Бравото и там пишеше, че е фабричен дефект това с наводняването на багажника
                        Не знам колко е фабричен дефект ама май открих къде е проблема, поне при мен...На скоро не е имало дъждове и вече я държа под навес (проблема с последните отпадна :D ) Та по същество, през ден си мия колата ако не и всеки ден , водата влиза от стопа ( на един от постоветв съм качил сники ) .... да точно така от ляво има разстояние м/у фара и ламарината и има някакво уплътнение ама явно не държи на ПАРОСТУЙКАТА !!! като влезне от там водата се стича надолу и при резервната гума .... Много хора питах от какво може да е ама по-смислено и логично обяснение нама! Даже имаше и предложения да си направя багажника аквариум ама ... по нататък

                        Коментар

                        Working...
                        X