Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде е отводнителния канал на климатика? Прогизнах

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде е отводнителния канал на климатика? Прогизнах

    Във вторник си заредих климатика при колегата НСО и в четвъртък преди да завали видях, че в краката на предна дясна седалка, под килимчето има влага.Да кажа, че малкия радиатор на парното ми е ок и нивото на антифриза е постоянно.Така това е едно.Днес обаче като се качих в колата видях локва пак отпред в дясно. Открих проникване на вода от един сноп кабели идващи от двигателя към релетата около жабката. Оказа се, че зад поленовия филтър, на пътя на отводнителния канал, италианския конструктор е решел да направи отвор за кабелите. Същите тези кабели се мокрят и потичат струйки вода към джабка в купето. Ей голям гени е бил тоя тъпак.Но думата ми, сега като оправих проникването на вода по кабелите, защо в четвъртък когато бяха жегите и ми беше прогизнало килимчето. Не съм водил колата на автомивка поне 10 дни преди това. Според мен проблем имам и по отводняването на водата от климатика. Къде минава този канал?

    #2
    има голяма вероятност проблема да не е в дренажа на климатикапогледни пространството под челното стъклочесто там се запишват отводнителните канали

    Коментар


      #3
      Да, имаше кал, но уж не кой знае колко. Утре сутрин ще видя дали пак се е напълнила с вода.Но все пак си мисля, че има нещо свързано с климатика, защото в жегата пода беше влажен. Не вярвам да е било влажно от измиване на стъклата на бензиностанция

      Коментар


        #4
        От кабелите много трудно би проникнала вода! Виж, ако някой "майстор" ти е разрязал гумените маншони за да пусне кабели за алармата да речем и после не си и направил труда да го наклепа със силикон (в което съм убеден) няма нужда да упрекваш италианският конструктор! Огледай внимателно, трябва да видиш отводнителните тръбички.Виж тази тема: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=3137&start=60
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Тази сутрин беше добре. Нямаше локва въпреки проливния дъжд снощи.Тоя маншон въобще го няма. Като спре дъжда ще го натъпча със селикон, но дупката е малко голема и сигурно ще потърся маншонче. А ако EVITA удари едно рамо може и да взема нейния маншон

          Коментар


            #6
            Ще ударя рамо разбира се!
            SOUND Perceptions House Party [Plovdiv] - 16 may, Total Sport 1st floor

            Коментар


              #7
              Не ми се ще да те плаша но погледни дали влажното не е мазно, а и водата в радиатора. Това понякога (в краката на пасажера) е следствие от повреда в радиатора на парното. Дано дъжда е причина...
              Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

              Коментар


                #8
                mme написа:
                Не ми се ще да те плаша но погледни дали влажното не е мазно, а и водата в радиатора. Това понякога (в краката на пасажера) е следствие от повреда в радиатора на парното. Дано дъжда е причина...
                Не е мазно и немирише на нищо, а антифриза все пак има една специфична миризма.Нивото на антифриза също не се е променило.

                Коментар


                  #9
                  И все пак на въпроса отводнителния канал на климатика беше под левия или десния калник!
                  Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                  Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                  Коментар


                    #10
                    rustson написа:
                    И все пак на въпроса отводнителния канал на климатика беше под левия или десния калник!
                    Няма нищо общо с калниците! Доколкото знам отворите са два и се намират на стената успоредна на мотора. Не мога да дам по-точно пояснение, защото никога не съм ги виждал!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Vladim написа:
                      rustson написа:
                      И все пак на въпроса отводнителния канал на климатика беше под левия или десния калник!
                      Няма нищо общо с калниците! Доколкото знам отворите са два и се намират на стената успоредна на мотора. Не мога да дам по-точно пояснение, защото никога не съм ги виждал!
                      Хм може би не се доизказах ... като спра на някой паркинг лятото след като е работил климатика ми се отича водата под единия от калниците ...
                      Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                      Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                      Коментар


                        #12
                        rustson написа:
                        Хм може би не се доизказах ... като спра на някой паркинг лятото след като е работил климатика ми се отича водата под единия от калниците ...
                        Еми да-това е друго! При мен се пада някъде ниско под спирачната помпа... не е точно под калника.
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          Под калника на шофиьорската сртана има една трабичка ,но тя не идва от климатика идва от стойката на акумулатора за да не се събира вода под него.А за климатика Владим е прав отворите са два и се намират някаде зад двигатела по средата на коолата става локвата затова не се виждат.
                          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                          Коментар

                          Working...
                          X