Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с шофьорския колан - не се размотава!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с шофьорския колан - не се размотава!

    Напишете ми линк за програма за разглобен фиат. М Е Р С И ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Темата се мести в Консултацииdoofiat

    #2
    я поясни

    Коментар


      #3
      да нямаш предвид http://91.92.0.122:7080/navi?COUNTRY...D=1&GUI_LANG=N

      Коментар


        #4
        програма

        Rigel написа:
        Проблема е следния:- разглобих си шофьорският колан и не мога да го накарам да се размотава- трябва ми схема на ЧАСТИТЕ в механизма , които навива коланаДАНО СЪМ БИЛ ЯСЕН! БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

        Коментар


          #5
          Е те такава схема никъде няма да намериш.Коланите са част от пасивната безопасност на автомобила и в Европа е изрично забранено да се ремонтират и отварят. Поради тази причина новите колани или са капсуловани или са с винторе с шантави глави, дето не мое’ш г отвори. Или от зор ше се откажеш. Освата ти варианта сам с българската инженерна мисъл и вълшебните думички.... да си решиш проблема. Ако не ги знаеш думичките, дай колана на знаещ :D Със сигурност ще го оправи.Друг е момента, че ако колана е претърпял катастрофа и се е задествал пиропатрона в него... е тогава не моа те мисла.

          Коментар


            #6
            Имай на пред вид, че дори и правилно да си го сглобил, колана се размотава само при определено положение в пространството (демек - работното). Ако малко го наклониш нанякъде - спира да действа.

            Коментар


              #7
              Според мен ще ти е по-лесно да си намериш работещ от някоя автморга
              TEMPRA 1,6i 835C1000/159AT54A

              Коментар


                #8
                Re: програма

                laary написа:
                Rigel написа:
                Проблема е следния:- разглобих си шофьорският колан и не мога да го накарам да се размотава- трябва ми схема на ЧАСТИТЕ в механизма , които навива коланаДАНО СЪМ БИЛ ЯСЕН! БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
                Аз го правих същото. първия път като го сглобих и се оказа че не ще да се прибере. Оказа се че съм сложил пружината наобратно. Предполагам че си направил същото. Нали я намота като беше замотан колана? За да е отпусната пружината?Много е вероятно да си пообъркал натягането. Ще трябва да си поиграеш отново.Другия вариант е от някоя морга...мисля че има. Моя едвам се прибира, но работи. Не е добра идея разглобяването..Схемата е изключително проста, едва ли може да объркаш нещо, и на тази схема пружината няма как да разбереш на къде е сложена.
                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  По-добре не го ремонтирай, щото един приятел на алфата се опита да го отремонтира и без да иска задейства пиропатрона, който го удари в ръката и после две седмици синината му стоеше
                  Bravo HGT 2001

                  Коментар


                    #10
                    Аз само да добавя гледай да си спрял на равно!!! Моя като съм под наклон не иска да излезе и един път така на един баир колко дърпане го дърпах н е е истина .. като слязох на равно се оправи!!
                    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                    Коментар


                      #11
                      По добре не си играй, миналата седмица колана ми спаси живота,намери си работещ.Това ТИПО 2.0 на части аз го продавам и сега пиша защото бях с колан-работещ!

                      Коментар

                      Working...
                      X