Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тресе при подаване на газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тресе при подаване на газ

    При подаване на газ колата се тресе съответно няма необходимата мощност. Последния път когато имах такъв проблем се оказа че един от кабелите на свещите беше заминал. Сега обаче кабелите са нови и определено не е от тях. (Последователно изкарвах кабелите на всяка една от свещите и положението винаги се влошаваше т.е. свещите би трябвало да функционират правилно).На моменти проблема изчезва , но определено с времето се влошава. Номера го прави и при леко подаване на газ и при рязко подаване на газ.Идеите ми са за чукче, центровка на запалването или нещо в карбуратора( жигльори, ускорителна помпа). От друга страна обаче нямам проблеми при паленето Question Вие някакви предположения Crying or Very sad
    VW Bora Variant 1.6 16V '01

    #2
    Проблема ти е определено е в запалването. Първо провери центровката, разстоянието на чукчето. Виж също и отнякъде да не прехвърля високо напрежение към маса. Палиш колата на тъмно и си вижда от къде присветва по кабели, гумички и т.н. Провери си и свещите, която не работи правилно има повече нагар от другите.
    TEMPRA 1,6i 835C1000/159AT54A

    Коментар


      #3
      За свещите съм и аз.
      Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
      Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
      Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

      Коментар


        #4
        Проверих свещите, бяха в нормално състояние, почти не беше необходимо да се донастройва хлабината им. Смених един от кабелите на свещите (със стария), че нещо уплътнението от страната на дистрибутор-ната капачка се беше сцепил, съответно позабърсах капачката. После заваля и ремонта се отложи за бъдеще време Обаче в момента колата е по добре , пак си е леко спъната при подаване на газ но поне не придърпва при ускорение
        VW Bora Variant 1.6 16V '01

        Коментар

        Working...
        X