Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам мъничък проблем (Играят обороти и изчезва масло)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имам мъничък проблем (Играят обороти и изчезва масло)

    Колицата ми като е на светофар и е изключена от скорост й играят оборотите, а и някъде маслото ми изчезва, намалява повече от колкото трябва и тъй като мисля, че това не е нормално, моля всички, които знаят нещо по въпроса да ме посъветват, или някой да каже къде да й направя диагностика. Предварително благодаря! :D
    Следвай мечтите си))

    #2
    Ами незнам какво ще кажат колегите но аз мисля че трябва да кажеш и каква аджеба е тая колица...
    Fiat Uno 70SX

    Коментар


      #3
      Пунто кабрио, бензин , но какъв беше двигателя С това масло не е добре работата. Предполагам, че си поглеждала отдолу дали има маслени петна?!Оборотите могат да играят и от стари кабелите на свещите и стари свещи.

      Коментар


        #4
        за диагностика - при Бобосигурно ще ти помогне и за маслото
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Свети ли лампа на инжекциона?( едно червено с вид на пръскалка )?Колко е "многото масло" което харчи?Премествам и темичката в консултации, където ще се чувства по - добре.
          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
          http://forum.fiat-bg.org

          Коментар


            #6
            sev написа:
            за диагностика - при Бобосигурно ще ти помогне и за маслото
            То май и аз трябва да го посетя.
            Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
            Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
            Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
            Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

            Търси се..

            Коментар


              #7
              На бензин ли караш или на газ?Аз до колкото си спомням караше 75-ца на бензин но...може и да греша.Много е възможно да е от кабелите или свещите. Погледни какъв на цвят ти е антифриза. желателно е да е различен от този на маслото.75-ците по принцип си харчат масло...не мога да кажа защо. Погледни си ауспуха и бръкни с пръст в него ( като е студен ), ако има мазно по пръстите значи си харчи масло повече от колкото трябва. Ако е сух и черен...въобразяваш си
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                Първо благодаря на всички! GTipo- Да 75 и карам с бензин :D а в ауспуха е като мазен прашец, но не прави маслени петна.zgabrovski- :D лампичката на инжекциона свети само , когато я паля, но след това загасва :D , а масло гори горе-долу по 1кл. на 1000 :D яяя, каква добра памет , doofiat 1,2, но е с разпилен двигател и 16 винтила :D трябва си някой да я погледне с вещо око както се казва, а и свещите са съвсем нови :D Май бях изчерпателна, ако не съм моля извинете!
                Следвай мечтите си))

                Коментар


                  #9
                  Благодаря ви :D продължих в консултации :D :D :D
                  Следвай мечтите си))

                  Коментар


                    #10
                    Мазен прашец пък не прави петна?1 л. на 1000 е много, правилно ли съм разбрал? Отзад трябва да пуши като трабант, а ауспуха да има мазен налеп отвън - също като на трабант!
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                    http://forum.fiat-bg.org

                    Коментар


                      #11
                      Ми тя може да го изхвърля в движение, а на място - да не тече. Трябва да се погледне тоя двигател. Така да гадаем - няма да стане. По-добре колегите от София да препоръчат на колежката сервиз - един оглед не е кой знае колко.

                      Коментар


                        #12
                        Гумички на клапаните най-вероятно.
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар

                        Working...
                        X