Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бензинова помпа - свири BRABA1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бензинова помпа - свири BRABA1.6

    Помпата започна да свири,откакто стана+20 +30градуса. Зимата нямаше проблем. Някой знае ли каде се намира бушона ,или релето.Ако имате идеи защо свири ще съм ви благодарен. Колата е Brava 1.6 16W 98г

    #2
    Има ли достатъчно бензин?
    Bravo HGT 2001

    Коментар


      #3
      На един приятел така му посвири една седмица и изгоря Според мен се е запушила.
      BMW E90 320D
      ех. FIAT COUPE 2.0 16V
      ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
      ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

      Коментар


        #4
        Re: Бензинова помпа - свири BRABA1.6

        Бушона е в жабката, сваляш една кора, коята представлява тавана на жабката, бушона е в предната част, горе в дясно. Доста трудно се вижда, не се бъркай с таблото с релетата в дъното, няма да го намериш там. Трябва да си наведен надолу, и така ще го видиш. Не знам защо са го забили там, на мен ми отне две седмици да го намеря. Успех

        Коментар


          #5
          моята свири от 3 месеца
          FIAT Marea 1.6,16v ELX.1997

          Коментар


            #6
            Re: Бензинова помпа - свири BRABA1.6

            Мерси за бушона. Вмомента си карам на ГАЗ,НО ТОВА свирене ме дразни. Искам да я исключим докато остане време за преглет и ремонт.

            Коментар


              #7
              Re: Бензинова помпа - свири BRABA1.6

              fordopk написа:
              Мерси за бушона. Вмомента си карам на ГАЗ,НО ТОВА свирене ме дразни. Искам да я исключим докато остане време за преглет и ремонт.
              Колега, не искам да те плаша, но имах подобен случай преди 7 години с голфа ми.Бях с газова и бях накарал газаджиите да ми сложат реле като прехвърля на газ и бензиновата помпа да спира да работи. Последствияата бяха плачевни.........помпата сдаде багажа след3 месецаНе те съветвам да я спираш - по добре я свали и почисти ако е възможно.Ако не - нова.
              Driving Marea Weekend 1.8 16 V on LPG

              Коментар


                #8
                Правилно! Дори на газ бензиновата помпа трябва да си върти.Иначе се запича и изгаря
                A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
                Punto Sporting 1.9JTD 2003
                ex. Fiat Marea TD100 1998

                Коментар


                  #9
                  Какво имаш предвид под "свири" колега. Обясни защото аз като включа колата на контакт чувам някакво шумене от към багажника, което мисля че идва от бензиновата помпа, но не съм сигурен. Като че ли се качва нещо и после спира.
                  Fiat Bravo SX 1.6 16V

                  Коментар


                    #10
                    georgid написа:
                    Правилно! Дори на газ бензиновата помпа трябва да си върти.Иначе се запича и изгаря
                    Вече повече от година съм сложил ключ за ръчно изключване на помпата.Нямам оплаквания оттогава-помпата качва перфектно.Пък и как ще запече помпа,която не работи Може да се скапе ако върти на сухо.fordopk,може просто вече да и е дошло времето.Иди в някой сервиз да ти измерят налягането,ако могат и дебита.Това ще те ориентира за състоянието и.
                    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                    Коментар


                      #11
                      megamuscle написа:
                      Какво имаш предвид под "свири" колега. Обясни защото аз като включа колата на контакт чувам някакво шумене от към багажника, което мисля че идва от бензиновата помпа, но не съм сигурен. Като че ли се качва нещо и после спира.
                      Да и мен ме интересува дали постоянно свири или само избъздява преди палене щото от 12 месеца си е така при мен и мисля, че си е нормално. И докато работи ли почва да свири преди да се счупи?
                      Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                      Коментар


                        #12
                        lu40 написа:
                        georgid написа:
                        Правилно! Дори на газ бензиновата помпа трябва да си върти.Иначе се запича и изгаря
                        Вече повече от година съм сложил ключ за ръчно изключване на помпата.Нямам оплаквания оттогава-помпата качва перфектно.Пък и как ще запече помпа,която не работи Може да се скапе ако върти на сухо.fordopk,може просто вече да и е дошло времето.Иди в някой сервиз да ти измерят налягането,ако могат и дебита.Това ще те ориентира за състоянието и.
                        Ще ти обясним Поради високото качество на бензина ни,който е ръган с тулол в несвяст,има пасност да ти стопи всички гуменени части в помпата и кошницата/ако ти е потапяща/.А като върти непрекъснато няма опасност да ти се затлачи филтъра и като пуснеш помпата да я сговниш
                        A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
                        Punto Sporting 1.9JTD 2003
                        ex. Fiat Marea TD100 1998

                        Коментар


                          #13
                          georgid написа:
                          lu40 написа:
                          georgid написа:
                          Правилно! Дори на газ бензиновата помпа трябва да си върти.Иначе се запича и изгаря
                          Вече повече от година съм сложил ключ за ръчно изключване на помпата.Нямам оплаквания оттогава-помпата качва перфектно.Пък и как ще запече помпа,която не работи Може да се скапе ако върти на сухо.fordopk,може просто вече да и е дошло времето.Иди в някой сервиз да ти измерят налягането,ако могат и дебита.Това ще те ориентира за състоянието и.
                          Ще ти обясним Поради високото качество на бензина ни,който е ръган с тулол в несвяст,има пасност да ти стопи всички гуменени части в помпата и кошницата/ако ти е потапяща/.А като върти непрекъснато няма опасност да ти се затлачи филтъра и като пуснеш помпата да я сговниш
                          Мерсим за обяснението Толуола си е толуол и той разяжда каучука независимо дали помпата се върти или не.Въпросът кога се затлачва помпата-когато не върти,или когато върти нонстоп и набива постоянно мръсотии във филтъра на кошницата /изключително фин/,е малко спорен.Имам представа как изглежда такъв затлачен филтър и как се чисти.Иначе за качеството на бензина съм съгласен с теб.Поздрави.Лъчо
                          Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                          Коментар


                            #14
                            Re: Бензинова помпа - свири BRABA1.6

                            Тоя шум при подаване на контакт си е нормален. При мен като запали колата продължава да се чува това свирене "свистене " като на хлабав ремък.

                            Коментар


                              #15
                              Щом е нормален значи няма място за притеснение. Аз си мислех, че нещо отива да се прецаква тая бензинова помпа и вече ми пречерняваше пред очите.
                              Fiat Bravo SX 1.6 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X