Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пука, гасне, дава грешка, после трудно пали...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пука, гасне, дава грешка, после трудно пали...

    Общо взето се случва при пълен ляв или десен. Когато навия волана до край усещам как колата влошава работата си и много често угасва. След това при подаване на контакт лампичката на инжекциона не изгасва(няколко пъти с изчакване). След това много, много трудно пали. Лошото е, че се случва в градски условия и по 5 мин. не мога да я запаля... сещате се колко псувни съм отнесъл... Груг път пък при подаване рязко на газ нещо пука отпред, под капака, след което също изгасва и пак дава грешка в с-мата за впръскване и трудно пали. Колата е брава 1,4 моноинжекция и се кара на газ. Който има идея какъв е проблема нека сподели. Благодаря.
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    #2
    Провери си спирачните маркучи и нивото на хидравличната течност.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      А тези симптоми на бензин има ли ги?
      Настоящата - Ford Focus ST
      Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
      Франкенщайн - R.I.P.
      Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

      Коментар


        #4
        При пълен ляв и десен съответно, има голямо натоварване от хидравличната помпа. Ако симптомите са на празен ход, то според мен сместа на празен хо е бедна и от там при натоварването на двигателя изгасва.Симптома има ли го на бензин?Ако го няма ще се наложи да регулираш сместта. От там обаче ще ти качи неминуемо разхода.По принцип за тоя мотор само ламбда контрола ще те спаси от високия разход ако искаш разбира се и приличен вървеж.А грешките в инжекциона - имаш ли емулатори?
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          zgabrovski написа:
          При пълен ляв и десен съответно, има голямо натоварване от хидравличната помпа. Ако симптомите са на празен ход, то според мен сместа на празен хо е бедна и от там при натоварването на двигателя изгасва.Симптома има ли го на бензин?Ако го няма ще се наложи да регулираш сместта. От там обаче ще ти качи неминуемо разхода.По принцип за тоя мотор само ламбда контрола ще те спаси от високия разход ако искаш разбира се и приличен вървеж.А грешките в инжекциона - имаш ли емулатори?
          Аз така като чета, че има и пукане, си мисля за преобогатена смес и детонации в смукателния колектор. При преобогатена смес колата пак може да гасне.
          Настоящата - Ford Focus ST
          Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
          Франкенщайн - R.I.P.
          Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

          Коментар


            #6
            Да може и това да е Като цяло е проблем в сместа.
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              Проблема се проявява и на бензин и на газ. Емулатор нямам, имам симулатор (не знам дали има разлика - сигурно има). Може да е бедна сместа, защото от 10 хил.км. не съм сменял въздушния филтър. Нивото на хидравличната течност е нормално, но е станала доста тъмна и не е доливано откакто съм сменял възд.филтър. Днес натегнах малко жилото на газта, за да няма проблеми по пътищата, но това не е решение...
              M-Benz E 250 TD 150hp
              M-Benz 200d 75 hp
              Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

              Коментар


                #8
                msotiroff написа:
                Може да е бедна сместа, защото от 10 хил.км. не съм сменял въздушния филтър.
                А не е ли обратното: Богата смес, защото не влиза достатъчно въздух повишен разход ... и т.н.С две думи - смени си филтъра. Едва ли е от това гореописания ти проблем, но ... грижи се за количката си, за да се грижи и тя за теб. Едва ли ти ходиш по една седмица /месец / с едни и същи чорапи ...msotiroff нищо лично, не се обиждай, нещо ми се развинти музата накрая ...
                BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                Среден разход на газ

                Коментар


                  #9
                  masterkar написа:
                  msotiroff написа:
                  Може да е бедна сместа, защото от 10 хил.км. не съм сменял въздушния филтър.
                  А не е ли обратното: Богата смес, защото не влиза достатъчно въздух повишен разход ... и т.н.С две думи - смени си филтъра. Едва ли е от това гореописания ти проблем, но ... грижи се за количката си, за да се грижи и тя за теб. Едва ли ти ходиш по една седмица /месец / с едни и същи чорапи ...msotiroff нищо лично, не се обиждай, нещо ми се развинти музата накрая ...
                  Не съм обидчив, аналогията ти ми хареса :D . Наистина за сместа си прав - грешката е моя. Филтъра и хидр.течност ще бъдат сменени още другата седмица. Моля за идеи от колегите, все на някой му се е случвало. Мерси.
                  M-Benz E 250 TD 150hp
                  M-Benz 200d 75 hp
                  Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                  Коментар

                  Working...
                  X