Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шумен двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шумен двигател

    Нормално ли е след основен ремонт двигателя на Уното да е по-шумен, особено на по-високи скорости /обороти/ ? Ако не, то на какво може да се дължи? Да му сипя ли някаква добавка или ....
    Истината е някъде там!

    #2
    В какъв смисъл по-шумен? Тракане ли се чува, свистене ли е, тресе ли? Възможно е от недобра гарнитура на колектора, лоша центровка, недобро зацепване, калпави лагери, нерегулирани клапани и не на последно място "некачествен" майстор. Определи по възможност шума и се опитай да разбереш от коя част на двигателя идва.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      ами

      Шуми все едно двигателя е в купето!?! Шума ми напомня на бумтене. В началото след ремонта беше добре, но в последствие шума стана много висок. вече съм минал около 2000 км и се чудя от какво може да е. И пак да попитам дали да му сложа някаква добавка, може ли да е от некачествено масло.
      Истината е някъде там!

      Коментар


        #4
        Според мен не са добре напаснати изходящият колектор, или двуцевката (гарнитури)! Имал съм същият проблем на старата кола след, като бяха ми сменяли гарнитурата на главата.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Това "бумтене" не ми харесва. Я иди да я чуе някой доказан майстор, защото (дано да греша) това се получава при тропане на коляновия вал (лагерите).
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар


            #6
            А да си сменял тампон на двигатела при ремонта.Бях сложил на Уното (бензин1.3) такъв от дизел-кошмарна работа .Или майстора да е махнал шумозащитната кора зад двигателя.
            FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

            Коментар


              #7
              тц

              Еййй лоша работа....Отивам при един "майстор" за консултация, той ми вика - Съединителя ти е за смяна....Отивам при друг - Проблема бил във вала......Отивам при трети - Имало лагери за смяна.....Отивам при четвърти - Може и центровка, ама не му се вярвало, изброи първите две предположения....Кажете ми сега, на кой да повярвам или да си събирам пари и здраво/счупено да сменям всичко....????? Yellow_Flash_Colorz_PDT_30
              Истината е някъде там!

              Коментар


                #8
                По принцип като не е напасната добре някоя гарнитура, например тази на главата или на изпускателния колектор, тогава бучи много.А мирише ли на изгорели газове в купето като и дадеш повечко газ?
                N.Y. State of Mind

                Коментар


                  #9
                  ami

                  sachma написа:
                  А мирише ли на изгорели газове в купето като и дадеш повечко газ?
                  Не, не мирише на изгорели газове.
                  Истината е някъде там!

                  Коментар

                  Working...
                  X