Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ламбда монитор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ламбда монитор

    Здравейте,купих си ето този уред http://runel-tech.com/?p=productsMore&iProduct=5 обаче нещо не мога да се справя с свързването. Изходите на уреда са 2 захранващи кабела и един кабел, който трябва да се включи в информационния изход на ламбда сондата. Пробвах го на пунтото, като въпросния 3ти извод на уреда включих в един от 2та бели кабела на ламбда сондата. На единия показва че сместа е много богата, на другия показва че сместа е много бедна. Пробвах уреда по същия начин и на другата ни кола - форд мондео, и там се получи същото. Или уреда не работи както трябва или аз не го свързвам както трябва. Ако някой има такъв уред нека сподели как се свързва и изобщо кажете, кой е информационния изход от ламбда сондата.Мерси
    Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
    Fiat Stilo '02 1.6 16V

    #2
    Мисля че знаеш за това че ланда сондата работи коректно след като загрее може би затова ти показава бедна смес.Между другото каква е цената на това индикаторче и диаметъра на дисплея.
    Обичам си работата.

    Коментар


      #3
      да, знам че трябва да загрее. на пунтото даже включи вентилатора няколко пъти. иначе струва 35лв. с доставка до софия ми излезе 40лв. диаметъра му е 5cm.[/url]
      Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
      Fiat Stilo '02 1.6 16V

      Коментар


        #4
        А това измерване на бензин или газ го правиш? Ще трябва да питаш производителите но аз четох че при ползването на такъв индикатор се сменяли постоянно индикациите.
        Обичам си работата.

        Коментар


          #5
          Свържи го към кабела с различен цвят от другите 2, той е информационния. Сигурно си го свързвал към кабелите за нагревателя на сондата.
          FIAT Tipo 1,4mi - EX
          Alfa Romeo 146ti - EX
          Alfa Romeo 156 2,4JTD

          Коментар


            #6
            Тия двата бели кабела са за подгряването на сондата.И това не изгоря ли при 12волта.Значи е защитено.Идеята изглежда добра.
            FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

            Коментар


              #7
              Имам такова нещо инсталирано. Естествено собствена изработка, излезна към 10лв.Свързването при мен е към пин 9 на ЕКУ, което се пада жълт кабел.Връзва се на куплунга след еку-то най-успешно.Малко по-късно ще ти праня схемичка къде точно да го вържеш.
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                Моля,сподели подробности по изработката.
                FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                Коментар


                  #9
                  За tinalexПрочети http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=8825За SypheRrrТи си със сонда с подгряване. Погледни картинката. 2 кабела стигат до еку-то, но само единия дава сигнали - пин 29.Картинката е за страната на куплунга, като го гледаш отзад.Единия кабел ти е за сигнала, другия го вържи на която искаш маса, не е задължително да е на еку-то.Освен това, щкабела трябва да ти е екраниран и екрана от едната страна да не стига до маса. Иначе дава яки отклонения.
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря ти,колега.
                    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                    Коментар


                      #11
                      Мерси много ! Ще пробвам и ще кажа какво е станало, надявам се да няма проблем
                      Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
                      Fiat Stilo '02 1.6 16V

                      Коментар

                      Working...
                      X