Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Brava ...маслен резервоар

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Nino написа:
    masterkar написа:
    Идеята за промивката ми дойде защото старото ми масло е Лемфъордер /те такава марка не мога да открия , коментирали сме вече многократно по темата.../, а новото ще е задължително Селения! Та си мисля профилактично да направя промивка на маслената система!
    Не се вкарвай в приключения бре човек! Според мен няма абсолютно никакъв смисъл да промиваш системата."Лемфьордера" е разпостранено масло и според мен в опаковката с това име стои "АРАЛ".Налей полусинтетична "Селения", абсолютно нищо няма да се случи.Промивка се налага на много стари двигатели карани с минерални масла клас CC,SA,SB,SC,SD,които просто вече не се произвеждат!А ти караш и с газ, който почти няма такива нагари като дизела и бензина!
    ОК. Разбрах - няма да правя промивка! Явно спомените ми от преди 10-на години не са актуални...А и теста с капка масло върху филтърна хартия на "Лемфьордера" на 7 000км показа добри резултати! :D
    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
    Среден разход на газ

    Коментар


      #17
      masterkar написа:
      Nino написа:
      masterkar написа:
      Идеята за промивката ми дойде защото старото ми масло е Лемфъордер /те такава марка не мога да открия , коментирали сме вече многократно по темата.../, а новото ще е задължително Селения! Та си мисля профилактично да направя промивка на маслената система!
      Не се вкарвай в приключения бре човек! Според мен няма абсолютно никакъв смисъл да промиваш системата."Лемфьордера" е разпостранено масло и според мен в опаковката с това име стои "АРАЛ".Налей полусинтетична "Селения", абсолютно нищо няма да се случи.Промивка се налага на много стари двигатели карани с минерални масла клас CC,SA,SB,SC,SD,които просто вече не се произвеждат!А ти караш и с газ, който почти няма такива нагари като дизела и бензина!
      ОК. Разбрах - няма да правя промивка! Явно спомените ми от преди 10-на години не са актуални...А и теста с капка масло върху филтърна хартия на "Лемфьордера" на 7 000км показа добри резултати! :D
      Сори за офф-а, но как се прави този тест!
      Space Star 1.9 DID

      Коментар


        #18
        Roko написа:
        masterkar написа:
        А и теста с капка масло върху филтърна хартия на "Лемфьордера" на 7 000км показа добри резултати! :D
        Сори за офф-а, но как се прави този тест!
        Виж тук какво е написал Nino!
        BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
        Среден разход на газ

        Коментар


          #19
          masterkar написа:
          Roko написа:
          masterkar написа:
          А и теста с капка масло върху филтърна хартия на "Лемфьордера" на 7 000км показа добри резултати! :D
          Сори за офф-а, но как се прави този тест!
          Виж тук какво е написал Nino!
          Благодарности на Mastercar за изравяне на инфото, както и на Нино, за доброто обяснение! Само не разбрах на обикновена филтърна хартия ще стане ли (в поста пише специална)???
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #20
            Roko написа:
            Благодарности на Mastercar за изравяне на инфото, както и на Нино, за доброто обяснение! Само не разбрах на обикновена филтърна хартия ще стане ли (в поста пише специална)???
            Става! Предполагам, че Nino е написал "специална" имайки предвид, че самата филтърна хартия е такава. А за някаква по-специална филтърна хартия аз не съм чувал? Но теста е доста относителен като не знае човек точно какви трябва да са диаметрите на двете зони /или съотношението им/! Затова и Nino е написал:"
            Nino написа:
            На около 7-8000 - 9500км ще му направя тест .... ориентировъчна оценка по метода "капка масло върху филтърна хартия" и ще споделя за какво става дума.Заключението е ГОДНО-НЕГОДНО!!!
            "
            BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
            Среден разход на газ

            Коментар

            Working...
            X