Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за чукане от главата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за чукане от главата

    Много странен проблем имам и не мога да го локализирам от къде еКолата е Фиат 2.0 Турбо 8 клапана, а проблема е следният - като запаля и докато е студена всичко си е ОК, но загрее ли(явно маслото се втечнява и почва да не уплатнява добре) и подам газ, примерно до 4000 оборота...когато почнат да спадат някъде м/у 2000 - 1500 се чува едно странно леко притъпено чукане От какво според вас е това?

    #2
    варианти многоно прегледай луфта на клапаните като за начало

    Коментар


      #3
      variator?
      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

      Коментар


        #4
        Светкайте ме по-малко повечеКлапаните ги изключвам като вариант и логиката ми е, че когато е студена не чука, а и когато чука клапан(от кофти хлабина) се чува едно пооооо.....чукащо чукане(малко като цъкане), а при мен е леко притъпен звука и то се получава за момент....само изчуква през тия обороти които написах и спира А с вариатора къв може да е проблема?

        Коментар


          #5
          предполагам става въпрос за крома турбопък и който и да е 8 клапана турбо няма вариатор

          Коментар


            #6
            И аз се зачудих за какъв вариатор приказва момчето....мога да запиша свука да чуете какъв е

            Коментар


              #7
              Някой няма ли идея от какво е това чукане

              Коментар


                #8
                active написа:
                Някой няма ли идея от какво е това чукане
                Нали Еньо ти каза бре провери си халбините не клапаните
                Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                Ventura garage

                Коментар

                Working...
                X