Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

къси светлини на браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    къси светлини на браво

    Хора, в събота сложих газова уредба, колата е малко самолете на газ :D , обаче ми изчезнаха късите светлини. Не съм 100% сигурен, но по пътя на логиката нещо са намазали при слагането на газовата инсталация. Днес гледахме с един познат майстор, бушоните са добре, обаче има някакви срязани кабели под таблото, газаджия по телефона(в друг град я слагах) каза че само е взел ток от единя бушон без да е имал повод да реже кабели. Безспорния факт е че преди това имах къси светлини, а след това на къси светлини работят само габарити. Някой може ли да помогне с някакъв съвет, а също някой ако има схема да даде, щото другия вариант е карам я на майстора и той гледа кабел по кабел кой за какво е Предварително благодаря за мненията по въпроса
    FIAT Bravo 1.6 16V '97

    #2
    Интересна дилема: Или на ток, или на газ! Но все пак, ако предпочиташ тока, ще ти пусна схема на светлините, стига да има кой да я чете и действа!

    Коментар


      #3
      ....................

      Коментар


        #4
        Схемата я заснех, но е доста голяма, над 256кб , и не я приема. Тьрся все-още вариант!

        Коментар


          #5

          Коментар


            #6
            Такааа, за да не отварям нова тема пиша тука...Помооощ и на мен ми изчезнаха късите светлини...А на всчкото отгоре и дългите...сега съм само на габарити и халогени...помагайте. Blader ти реüи ли проблема и как?
            FIAT BRAVO 1.6 16V

            Коментар


              #7
              divaka написа:
              Такааа, за да не отварям нова тема пиша тука...Помооощ и на мен ми изчезнаха късите светлини...А на всчкото отгоре и дългите...сега съм само на габарити и халогени...помагайте. Blader ти реüи ли проблема и как?
              Yellow_Flash_Colorz_PDT_33 започни да търсиш причината от най-простото бушоните,лампите и тн и тн...

              Коментар


                #8
                blondy_driver написа:
                divaka написа:
                Такааа, за да не отварям нова тема пиша тука...Помооощ и на мен ми изчезнаха късите светлини...А на всчкото отгоре и дългите...сега съм само на габарити и халогени...помагайте. Blader ти реüи ли проблема и как?
                Yellow_Flash_Colorz_PDT_33 започни да търсиш причината от най-простото бушоните,лампите и тн и тн...
                Е вече го направих...за това питам Мен нали бушоните ми горат и при други случаи и това беше първото, което проерих...Крушките не може да са..Имам чуството, че може да е от ключето за включване на фаровете, но нека колегите си изкажат мнението..
                FIAT BRAVO 1.6 16V

                Коментар


                  #9
                  divaka написа:
                  blondy_driver написа:
                  divaka написа:
                  Такааа, за да не отварям нова тема пиша тука...Помооощ и на мен ми изчезнаха късите светлини...А на всчкото отгоре и дългите...сега съм само на габарити и халогени...помагайте. Blader ти реüи ли проблема и как?
                  Yellow_Flash_Colorz_PDT_33 започни да търсиш причината от най-простото бушоните,лампите и тн и тн...
                  Е вече го направих...за това питам Мен нали бушоните ми горат и при други случаи и това беше първото, което проерих...Крушките не може да са..Имам чуството, че може да е от ключето за включване на фаровете, но нека колегите си изкажат мнението..
                  Мда проблема при мен е отсранен след 3 часа ровене от страна на майстора (за съжаление със схемата така и не можах да се сдобия, а много би помогнало), та проблема беше че някаква пластинка се беше стопила на комутаторния ключ (стареене на материала, газаджията не бе виновен) и го оправиха. Спасих се от покупката на нов комутаторен ключ. Сервиза не е специализиран за италианки, но единя майстор е мои човек та затова там ходих. Иначе в специализираните сервизи би трябвало да имат нужните схеми и проблема да се установи и отстрани по бързо. Ако те интересува тая сервиз, вече по мойто браво работиха и имат идея горе долу кое каде е мога да ти дам адреса :D
                  FIAT Bravo 1.6 16V '97

                  Коментар


                    #10
                    blader написа:
                    divaka написа:
                    blondy_driver написа:
                    divaka написа:
                    Такааа, за да не отварям нова тема пиша тука...Помооощ и на мен ми изчезнаха късите светлини...А на всчкото отгоре и дългите...сега съм само на габарити и халогени...помагайте. Blader ти реüи ли проблема и как?
                    Yellow_Flash_Colorz_PDT_33 започни да търсиш причината от най-простото бушоните,лампите и тн и тн...
                    Е вече го направих...за това питам Мен нали бушоните ми горат и при други случаи и това беше първото, което проерих...Крушките не може да са..Имам чуството, че може да е от ключето за включване на фаровете, но нека колегите си изкажат мнението..
                    Мда проблема при мен е отсранен след 3 часа ровене от страна на майстора (за съжаление със схемата така и не можах да се сдобия, а много би помогнало), та проблема беше че някаква пластинка се беше стопила на комутаторния ключ (стареене на материала, газаджията не бе виновен) и го оправиха. Спасих се от покупката на нов комутаторен ключ. Сервиза не е специализиран за италианки, но единя майстор е мои човек та затова там ходих. Иначе в специализираните сервизи би трябвало да имат нужните схеми и проблема да се установи и отстрани по бързо. Ако те интересува тая сервиз, вече по мойто браво работиха и имат идея горе долу кое каде е мога да ти дам адреса :D
                    Тъп въпрос, но какъв е тоя комутаторен ключ?
                    FIAT BRAVO 1.6 16V

                    Коментар


                      #11
                      Ами ключа за включване на фаровете

                      Коментар


                        #12
                        1115 написа:
                        Ами ключа за включване на фаровете
                        Абе и аз така си помислих ама да питам. Днеска ме уплашиха, че майсторите тука взимали по 30-40 евро на час и разглобих колата та си я оправих сам.. Контакт не даваха буксите отзад. Дееба тьпаците скьпи...
                        FIAT BRAVO 1.6 16V

                        Коментар


                          #13
                          Оффф колеги направо ми писна вече. Както ги оправих светлините вечера, защото не даваше отзад контакт нещо буксата днес пък ми отказа изобщо ключето за включване на чистачките. В нито една позиция не работеше. Видях, че по същото време не работиха отново късите светлини..след около 10 мин пак проработиха чистачките, след това видях и че светлините са светнали. Какво може да е? Да не би да са свързани отзад двата така наречени комутаторни ключа, че едновременно не бачкат.. не мога да рискувам да карам така, ако ми спрат едновременно през нощта на дъжд и чистачките и светлините представяте ли си какво ще правя... Мислех да сменям ключа, но явно не е от него..Надявам се да можете да помогнете...
                          FIAT BRAVO 1.6 16V

                          Коментар


                            #14
                            между другото като раглобявах оня ден видях, че има между двата ключа някаква червена кутийка на кояти пишеше ампери...Има ли възможност вътре да ся някакви бушони или изобщо какво е това???
                            FIAT BRAVO 1.6 16V

                            Коментар

                            Working...
                            X