Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Marea 1.8 16v - какво се сменя при покупка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Marea 1.8 16v - какво се сменя при покупка?

    Знам че се сменят ролки, ремъци, филтри и масло, но не знам колко са и какви са ролките и ремъците и каква им е ориентировъчната цена, ако някой кара същият двигател ще съм благодарен да сподели защото утре ще ходя да ги сменям и искам да съм поне малко запознат какво ще се прави по колата, и какви пари да си приготвя разбира се. Също така искам да попитам на всички фиати ли им вие сервото при максимално ляв или десен завой на гумите или просто на моя му има нещо? Звукът се чува само при двете крайни положения, сякаш нещо започва да стърже. Благодаря предварително.
    Lancia Y, 1.2, 60

    #2
    На същата Мареа в Италсервиз преди 2г. ми смениха :ролки, ремъци, свещи, антифриз, масла, филтри (без на климатика/купето) за 600лв. като в това влизаше и регистрация в КАТ.За сега съм доволен - сложили са ми всички винтчета

    Коментар


      #3
      600 леа мноо уа. сервото не трябва да вие- ясно е, че ремъка приплъзва, но важното е защо. дали не е достатъчно натегнат или помпата блокира при макс натоварване/ виждал съм го/ ако е 2рото ше тряа спестяваш от закуски известно време, не знам колко струва помпата ама няма да е тънкана
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Re: Marea 1.8 16v - какво се сменя при покупка?

        3p написа:
        Също така искам да попитам на всички фиати ли им вие сервото при максимално ляв или десен завой на гумите или просто на моя му има нещо? Звукът се чува само при двете крайни положения, сякаш нещо започва да стърже. Благодаря предварително.
        "Вие...", или просто се чува помпата?Нормално е при крйно ляво или дясно положение на волана да се чува помпата, защото се товари (не само при Фиат).
        FIAT Marea 1.8 16V ELX

        Коментар


          #5
          Звукът се променя осезаемо, но не мога да преценя дали вие или само се чува. След малко ще я сравня с дедра същата година и двигател и може би ще преценя по-добре.
          Lancia Y, 1.2, 60

          Коментар


            #6
            Звукът от сервото се променя също както и при другата кола, т.е. в границите нанормалното. Остава само да разбера какви и колко точно ролки и ремъци трябва да сменя.
            Lancia Y, 1.2, 60

            Коментар


              #7
              pakumba написа:
              600 леа мноо уа. сервото не трябва да вие- ясно е, че ремъка приплъзва, но важното е защо. дали не е достатъчно натегнат или помпата блокира при макс натоварване/ виждал съм го/ ако е 2рото ше тряа спестяваш от закуски известно време, не знам колко струва помпата ама няма да е тънкана
              Изобщо не са много 600 лв. ако искаш колата да ти служи вярно в следващите 50-60000 км.Виж това http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=15351 макар и да е за 1,9 тд100.Цените при мотора 182.А 2000 са почти същите.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Мерси за линка, гледах го още преди да пусна темата, но ме интересува конкретно за моя двигател какво се сменя.
                Lancia Y, 1.2, 60

                Коментар


                  #9
                  Аз почти не съм виждал стара кола на която да не и вие "сервото" при пълен ляв или пълен десен.Даже за бъзик: Вчера като си сменях гумите в гумаджиниицата сменяха гумите и на един Майбах Бях го позапушил, та му се наложи да поманеврира малко Ами при пълен завой се шуваше съвсем ясно как стърже... Да кажем не много силно и пронизително ама доволно Чак кеф да ти стане на душата...Извод: По добре един паркинг с Мареи И те ще стържат ама ще са цял паркинг

                  Коментар


                    #10
                    3p написа:
                    Мерси за линка, гледах го още преди да пусна темата, но ме интересува конкретно за моя двигател какво се сменя.
                    Същите консумативи се сменят и при теб обаче са различни някой от тях.Виж и това също помага http://www.axm-auto.com/
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Tornado написа:
                      3p написа:
                      Мерси за линка, гледах го още преди да пусна темата, но ме интересува конкретно за моя двигател какво се сменя.
                      Същите консумативи се сменят и при теб обаче са различни някой от тях.Виж и това също помага http://www.axm-auto.com/
                      Мерси, ще разгледам цените там, а утре като приключа ще ъпдейтна кое колко и какво точно.
                      Lancia Y, 1.2, 60

                      Коментар


                        #12
                        Взех си количката със сменени две ролки, ангренажен ремък и свещи, като частите струват 205лв. и труда още 50лв. Смяната стана в сервиза на Гената и отново мога само да похваля момчетата за свършената работа. Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
                        Lancia Y, 1.2, 60

                        Коментар

                        Working...
                        X