Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко лв. е пътния данък?(овехтя от 9 на 10 годин (103 к.с.)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    dimmX написа:
    Аз моя стария го платих края на декември 2006г. 136 лв!За тая година не съм го плащал още, но мисля че до края на година може да се плати новия,но тоя път мисля да хвана отстъпката :D
    офф пропуснал съъм да кажа, че имах предвид докога може да се мине прегледа със стария данък
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #17
      докато не платиш новия тя годината тече, данъка може да се плати и декември. преглед минаваш със стария данък, който си платил вече
      "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
      Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
      Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

      Коментар


        #18
        Synthy написа:
        докато не платиш новия тя годината тече, данъка може да се плати и декември. преглед минаваш със стария данък, който си платил вече
        мисля, че си в грешка. мога ли с платен данък за 2006 да мина сега преглед
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #19
          е аз това казах докато не платиш новия (за 2007) минаваш със стария (за 2006)
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #20
            Точно така,аз минах преглед сега Март месец с данъка за 2006!Миналата година пак така минах преглед с данъка за 2005! :D Така,че не се притеснявай
            now. BMW E39 523i '98 170hp
            ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
            ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

            Коментар


              #21
              ами това е чудесна новина аз имам някакъв спомен, че ако минеш до края на март можеш с данъка от миналата година, след това вече трябва новия. как да е бил съм в грешка
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #22
                и аз за това и пуснах темата, защото ми изтичаше срока да мина на годишен технически преглед; та и аз минах с квитанцията от 2006та
                Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                Коментар


                  #23
                  А как се определя дали катализатора ти е работещ ?
                  Brava 1.6 ELX

                  Коментар


                    #24
                    ruNNer написа:
                    А как се определя дали катализатора ти е работещ ?
                    "Дали вече е за смяна може да се провери на всеки пункт за технически прегледи. Там имат задължението всяка година да мерят вредните емисии. И по закон могат да спрат от движение колите, които надвишават нормата. Това обаче се случва рядко. Изправността на катализатора може да се провери и във фирмите, които продават нови уреди и имат сервиз. Тази проверка струва 10-15 лв. Някои находчиви търговци предлагат и друга услуга - "оборотен" катализатор. Той се слага само колата да мине прегледа, а после се сваля. За уреда под наем се плаща депозит, който впоследствие се възстановява. Самата услуга струва 40-50 лева. Хората масово си спестяват покупката на нов филтър заради високата му цена. Най-евтините уреди струват 220-250 лева, но има и за 1000 лева. Най-скъпи са за камионите и автобусите. Те обаче са и най-големите замърсители. Не прави изключение и столичният градски транспорт. Само един икарус кара цяла година с катализатор, признаха от Столичната компания за градски транспорт."Източник на инфотоЕто и едно място за проверка в София.А ето и още един ДАНЪЧЕН КАЛКУЛАТОР
                    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                    Среден разход на газ

                    Коментар


                      #25
                      Има и нещо друго - у нас май мерят по най-малко стриктните норми на концентрации от вредни газове - Евро 1 или Евро 2, а нашите коли с резонаторно гърне се вместват в изискванията за Евро 2, а с катализатора дори и Евро 3... така, че ако е добре загрял двигателя и ламбда сондата си бачка нормално и те не намерят много време да ти чакат колата да изстине до ниво наистина студена може да минеш и без тези номера с катализатора под наем ... стига да не са променили нещо тази година де (поне аз миналата година с резонатора си бях ОК в най-строгия пункт - този за преглед в КАТ и пак минах, а няколко дена преди това взех и в германия прегледа като я купувах както беше спряна от движение заради несменени накладки и нисък скоростен индекс на гумите спрямо километража... но тука вече стана малко ) ...Колко грама въглероден диоксид е можело да има миналата година и колко може сега вече като сме в Евросъюза - за това бих потърсил линк или информация аз.
                      Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                      Коментар


                        #26
                        masterkar написа:
                        ruNNer написа:
                        А как се определя дали катализатора ти е работещ ?
                        "Дали вече е за смяна може да се провери на всеки пункт за технически прегледи. Там имат задължението всяка година да мерят вредните емисии. И по закон могат да спрат от движение колите, които надвишават нормата. Това обаче се случва рядко. Изправността на катализатора може да се провери и във фирмите, които продават нови уреди и имат сервиз. Тази проверка струва 10-15 лв. Някои находчиви търговци предлагат и друга услуга - "оборотен" катализатор. Той се слага само колата да мине прегледа, а после се сваля. За уреда под наем се плаща депозит, който впоследствие се възстановява. Самата услуга струва 40-50 лева. Хората масово си спестяват покупката на нов филтър заради високата му цена. Най-евтините уреди струват 220-250 лева, но има и за 1000 лева. Най-скъпи са за камионите и автобусите. Те обаче са и най-големите замърсители. Не прави изключение и столичният градски транспорт. Само един икарус кара цяла година с катализатор, признаха от Столичната компания за градски транспорт."Източник на инфотоЕто и едно място за проверка в София.А ето и още един ДАНЪЧЕН КАЛКУЛАТОР
                        А при мен тъй като предстои да регистрирам колата при данъчните , те как разбират дали имам работещ катализатор или нямам ? При прегледа в КАТ не видях някой да се засили да мери вредните емисии.
                        Brava 1.6 ELX

                        Коментар


                          #27
                          ruNNer написа:
                          А при мен тъй като предстои да регистрирам колата при данъчните , те как разбират дали имам работещ катализатор или нямам ? При прегледа в КАТ не видях някой да се засили да мери вредните емисии.
                          Намаление на данъка има само за МПС до 100 к.с. /74 kW/! Моята не влиза в тази категория! Имаше колеги от форума които бяха споделили, че не са им искали от Данъчното никакви документи - каквото пишеш при регистрацията - ако твоята е под 100 к.с. и пишеш, че имаш катализатор печелиш 50% по-нисък данък! :D Но ако ти поискат протокол - търсиш откъде да си го набавиш!
                          BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                          Среден разход на газ

                          Коментар


                            #28
                            masterkar написа:
                            ruNNer написа:
                            А при мен тъй като предстои да регистрирам колата при данъчните , те как разбират дали имам работещ катализатор или нямам ? При прегледа в КАТ не видях някой да се засили да мери вредните емисии.
                            Намаление на данъка има само за МПС до 100 к.с. /74 kW/! Моята не влиза в тази категория! Имаше колеги от форума които бяха споделили, че не са им искали от Данъчното никакви документи - каквото пишеш при регистрацията - ако твоята е под 100 к.с. и пишеш, че имаш катализатор печелиш 50% по-нисък данък! :D Но ако ти поискат протокол - търсиш откъде да си го набавиш!
                            Мдаа , не бях обърнал внимание че трябва да е под 74kW. Моята нещо не се вписва в тая категория.
                            Brava 1.6 ELX

                            Коментар


                              #29
                              GTipo написа:
                              Типо инвалид, 93-та, демек 14 години точно 7.80 :D
                              ох и аз бях с Типото на 14 лв., ама сега 126лв. , и то за 13 кончета разлика :D
                              Fiat Grande Punto

                              Коментар


                                #30
                                ruNNer написа:
                                А при мен тъй като предстои да регистрирам колата при данъчните , те как разбират дали имам работещ катализатор или нямам ? При прегледа в КАТ не видях някой да се засили да мери вредните емисии.
                                Ами по оригиналния талон например ако се води нов внос там си пишеше май че имаш и по документи е достатъчно стига да си под конете които вече се водят вредно много и са един вид двойно обложени освен с акциз ... те старите возила минаваха прегледа та по-новите ли да се спрат от движение ... свиркай си
                                Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                                Коментар

                                Working...
                                X