Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разпределителен вал на Брава 1.4-12. Има ли спасение.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    sstanchev написа:
    щото там "съмнителни" гумички няма
    Готов съм да поспоря по въпроса при подмяна на детайли тук в България . Ето например една съмнителна работилничка в кв. Банишора. На "Враня" и "Опълченска". Та там правят уплътнения, печати и какво ли още не. За зареждането със смеси сега е трудно защото няма завод Бакиш (ЗАГ Г. Димитров) и по канали от Световрачане и Курило хората се зареждат с материали. Да обаче и в каучокоеите смеси има разнообразие от каучуци и смеси (пълнители, активатори, противостарители...) подходящи за точно отределени условия на работа. Та чичкото взима смес да речем за ремъци и започва да пресова - уплъртнения за кафеварки, гумички за Маслена магистрала, уплътнения за помпи за Хранителната промишленост и т.н и т.н и какво се получава - онзи с кафето се трови (използват е определени ингридиенти в смесите), вала не се маже защото сместта не е поднодяща маслоустойчива и гумичките се скапват за няколко месеца... Няма поле за спорове си мисля...? Така че за мен "съмнителни" не е нещо невъзможно, а и ме подсеща в първите годин на Демокрацията, че имаше списание "Менте".
    Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

    Коментар


      #17
      разпределителни валове на 1.6 16 с износени гърбици имано те са само от несмяна на масло или каране без таковадокато за 1.4 12 са си почти консуматив

      Коментар


        #18
        hf hpe написа:
        разпределителни валове на 1.6 16 с износени гърбици имано те са само от несмяна на масло или каране без таковадокато за 1.4 12 са си почти консуматив
        Можеш ли да го докажеш това твое твърдение. Според мен е от некачествена изработка.

        Коментар


          #19
          sstanchev написа:
          hf hpe написа:
          разпределителни валове на 1.6 16 с износени гърбици имано те са само от несмяна на масло или каране без таковадокато за 1.4 12 са си почти консуматив
          Можеш ли да го докажеш това твое твърдение. Според мен е от некачествена изработка.
          разгледай форума и ще се убедиш самколко теми има за валове на 1.4 и колко за 1.6

          Коментар


            #20
            Колеги , моля ви не превръщайте те темата в спор. Двата двигателя нямат база за сравнение Единия е по пъргав и с много по скъпи (и повече) части , а другия е по тромав и с по евтини части и вроден дефект (който още не се епоявил при мен и мисля че може да се избегне)
            Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
            части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
            части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
            тел. 0883437022

            Коментар

            Working...
            X