Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обороти на Браво 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Обороти на Браво 1.6 16V

    Здравейте, нов съм тук доста четох ама не видях да има нещо по темата за това поствам нова.Значи запитването ми е следното на едно място колко обората трявба да държи бравото по сервизна книжка защото на мен ми е на 800 и много ама страшно леко ми просветва датчика ма маслото...а когато е на 900 примерно ен свети... двигатела не е издухал защото е отварян и е гледан.. запазен е сменях датчици, маслена помпа и сега дано се окаже че оборотите трябва да са по високи просто..
    In God, we trust!!

    #2
    лампата не свети от товаа оборотите трябва да са 850 -+50
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      aмиии не искам да те плаша ама моите не са 900 ,около 800 са си да не кажа че са малко по малко ,но са под 900 100% .ако не искаш да ти свети лампата просто си отвори капака и развии малко жилото на педала на газта и ще си ги имаш 900 оборота,малко ще ти скочи разхода вероятно ,но не мисля ,че е ще бие куче......временно поне проблема ще го избегнещ
      Play Golf ,but not drive golf!!!
      Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
      C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

      Коментар


        #4
        Е хубаво де не е от това ама тя лампата не свети а ви казах съвсем леко почти не свети ебати.. странно ми е да изгасва като мине само 100 оборота по нагоре...?Много тъпа работа даже ако е на 850 пак ще изгасне най вероятно.. хммм
        In God, we trust!!

        Коментар


          #5
          сигурен си че имаш масло нали?! другия вариант е грешка в датчика ,незнам само че дали на фиат този датчик отчита ниво на маслото или като няма налягане на маслото,възможно е и утечка на ток да дава знам ли... това са моите предположения,аз като имах Орел Вестра така се получи веднъж и беше от липса на достатъчно масло ,долях и се оправи.
          Play Golf ,but not drive golf!!!
          Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
          C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

          Коментар


            #6
            Моето Браво държи около 820-830 об/мин и няма такъв проблем.Знам, че големината на налягането на маслото е в зависимост от оборотите на двигателя. Да не би малсената помпа да не помпи достатъчно на тихи обороти?

            Коментар


              #7
              1) сменяваш маслото с някакво, което си сигурен, че не е менте, примерно Selenia 20K, Selenia TOURING 5w50 (горещо ти го препоръчвам!), Tutela Imola 10W60;2) ако продължава да присветва, отиваш да ти премерят налягането на маслото. ако е в ноемите, значи датчика се ебава, ако не - имаш проблем свързан или със състоянието на ДВГто, или с маслената помпа...виж тук перипетиите на един мой приятел:http://lancia-bg.com/forum/viewtopic...F2%E2%E0%F9%E0
              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

              Коментар


                #8
                Alex_RT написа:
                ... просто си отвори капака и развии малко жилото на педала на газта и ще си ги имаш 900 оборота
                е да ама не - аз съм подлагал шайби (преди като гаснеше) - електрониката корегира - и оборотите си остават пак същите
                Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                Коментар


                  #9
                  niko_ymn написа:
                  Alex_RT написа:
                  ... просто си отвори капака и развии малко жилото на педала на газта и ще си ги имаш 900 оборота
                  е да ама не - аз съм подлагал шайби (преди като гаснеше) - електрониката корегира - и оборотите си остават пак същите
                  а и какъв е смисъла от тия простотии?!? оборотите в рамките 800-900 са нормални за тоя мотор - а и ако има проблем с налягането на маслото при празен ход - повярвай ми проблема си го има и на по-високи обороти, макар и лампата да на свети!пич, търси проблема - аз не бих карал така!
                  "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                  (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                  Коментар


                    #10
                    Оборотите на празен ход са функция от температурата, напрежението на акумулатора и включен климатик и варират, както е написано от 850 при загрят двигател и зареден акумулатор до 1100 при студен двигател или разреден акумулатор. Не се шашкайте ЕКУ-тои се грижи за всичко
                    no pain no pain

                    Коментар

                    Working...
                    X