Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Радиаторчето на парното на Мареа като на Браво ли е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Радиаторчето на парното на Мареа като на Браво ли е?

    Здравейте, колеги!Трябва да се сменя радиаторчето,още като е купена от Италия,са му казали на човека,който ми я докара,че има проблем с него.И е така-потят се стъклата и са мазни,антифриза намалява.Гледах филтъра на климатика-сух е,няма влага и боклуци в леглото му,клапата работи,вентилаторчето си върти.Въпроса ми е-на същото място ли е и по същия начин ли се сменя радиаторчето на Мареа като на Браво,както прекрасно е описано е в една тема.Ако е така,да се захващам.И още нещо-имало някакво кранче,но не разбрах дали е за този модел.Как да го проверя дали не тече от него,без да тумбя радиаторчето.Всеки съвет ще ми бъде полезен и ви благодаря!
    Ex FIAT MAREA 1.9TD100 WEEKEND ELX '98
    FIAT PUNTO 1.2 75hp ELX'96

    #2
    Може да провериш тук http://84.242.167.186:7080/navi?KEY=STARTUP
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Има всички признаци да е на същото място. А най лесно е да провериш - развий жабката както е описано в темата и след това погледни в ляво, ако има капачето смело може да действаш.Аз го смених за около час, лошото е че бая омокря мокета с антифриз, може вместо кофа да ползваш отрязана бутилка от минерална вода ще бъде по - - сполучиливо.
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        Ще проверя,разпечатил съм си твоите описания и ще го правя сам,ако е като при теб.Не си струва да дам 80-100 лв. на майстори за нещо,което мога и сам да опитам да поправя.А за кранчето не що знаеш ли,има ли?
        Ex FIAT MAREA 1.9TD100 WEEKEND ELX '98
        FIAT PUNTO 1.2 75hp ELX'96

        Коментар


          #5
          За да разбереш от къде тече трябва да свалиш радиатора и кранчето. Кранчето като е затворено и го надуеш не трябва да изпуска въздух от никъде! Радиатора се тества като се запуши изхода, потапя се във вода и надуваш от входа. Ако не излизат балончета значи е ОК.
          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

          Коментар


            #6
            Dulgiq написа:
            Ще проверя,разпечатил съм си твоите описания и ще го правя сам,ако е като при теб.Не си струва да дам 80-100 лв. на майстори за нещо,което мога и сам да опитам да поправя.А за кранчето не що знаеш ли,има ли?
            Сега погледнах в Е-пера, не виждам да има кранче...за Пунто съм 101%сигурен че няма,защото съм сменял,и тук трябва да е така,нали са от едно поколение
            Ex. Grande Punto Driver

            Коментар


              #7
              Нямаше кранче и на Бравото.
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар


                #8
                Колега радиаторчето за парното на Мареа, Бравова,Купе са еднакви и са без кранче.

                Коментар


                  #9
                  light написа:
                  Колега радиаторчето за парното на Мареа, Бравова,Купе са еднакви и са без кранче.
                  хубуу де ми от къде се спира топлата вода на радиаторчето ако няма кранче???
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                  Коментар


                    #10
                    zgabrovski написа:
                    Нямаше кранче и на Бравото.
                    Интересно, как тогава се дозира топлото... Само с регулиране на въздушната струя? Радиаторчето излиза, че винаго е топло дори, когато работи климатика!?
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Мисля, че отдавна не се слагат кранчета бе пичове.Ладите имаха кранче.Всичко става с клапите за притока на въздуха.Да, радиаторчето е винаги топло.
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #12
                        Кранче няма(ако за такова кранче говорим). На мен когато ми се спука радиаторчето търсих кранче като луд, защото нямах възможност веднага да го сменя... така доливах една седмица антифриз.
                        M-Benz E 250 TD 150hp
                        M-Benz 200d 75 hp
                        Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                        Коментар


                          #13
                          Всичко става с клапите дори Москвич Алеко няма кранче.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар

                          Working...
                          X