Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ремъци и ролки за bravo 1.4 12v какви и от кой магазин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ремъци и ролки за bravo 1.4 12v какви и от кой магазин

    Утре ще взема един фиат браво 1,4 12 v,и ще трябва да сменям ремъци и филтри та ще ви помоля за съвет какви да избера и от къде да ги купя .Аз съм от Люлин.Благодаря предварително.

    #2
    Здравейте колега . При избирането на такъв двигател трябва да бъдете изключително предпазлив . Съветвам ви да подложите двигателя на пълна диагностика при специалист(неутрален - избран от вас) и ако всичко е наред да пристъпите към купуване . Освен ремъците и филтрите ви съветвам да смените и ролките . Смяната е задължително да я направи специалист (ако ги накарате да сложат рамо на вала за по добра центровка ще е по добре). Марката ремъци и филтри можете да изберете на място в сервиза , ако някой колега може да посочи добра марка го призовавам да го нправи . Аз мога да кажа само какви са ми ролкитe - NKG - мисля че са добра марка.Надявам се да съм бил полезенПоздрави
    Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
    части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
    части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
    тел. 0883437022

    Коментар


      #3
      съвет за бравото

      здравей ,аз карам същото браво.за ремъци и ролки е ясно ,но внимавай с маслото.този мотор е малко капризен относно смазването на горната част на мотора ,а именно главата.сложи и хубаво масло и не я оставяй без масло.много бързо ще износи разпределителния вал ако е старо маслото или ако е малко, а валове за тоя мотор са дефицит.Лично мен малко ме наплашиха от selenia gold което му дават по каталог ,затова му сипах CASTROL GTX за по сигорно.аиде 4ао и успех.
      ПРЕДИ ВСИЧКИ-С ''FIAT''

      Коментар


        #4
        Аз го карам с ремък и ролки от Христо (www.axm-auto.com) - няма да сгрешиш!За смяната - не е нужно фиксиране на вала със специален инструмент, но което ти е написал колегата за маслото е важно!И прегледай вала - дали не е износен!
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          Я кажи за Селенията какво са те наплашили, че ми стана интересно.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            Re: ремъци и ролки за bravo 1.4 12v какви и от кой магазин

            tapoto написа:
            Утре ще взема един фиат браво 1,4 12 v,и ще трябва да сменям ремъци и филтри та ще ви помоля за съвет какви да избера и от къде да ги купя .Аз съм от Люлин.Благодаря предварително.
            Обтяжната ролка трябва задължително да е оригинална, а ремъка може да бъде Gates или Dayco останалото е въпрос на цена!

            Коментар


              #7
              И коя марка от всичките е оригинална?
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                spark написа:
                И коя марка от всичките е оригинална?
                И GATES и DAYCO имат договори с ФИАТ и произвеждат за ФИАТ! А, ролката е с надпис - LITENS - Канада

                Коментар


                  #9
                  Колега tapoto, какво стана, взе ли Брависимо :D Ако може да разкажеш как стоят нещата със смяната на ролки, ремъци, масла и т.н... и на цялата процедура по "закупуването" на италиянката

                  Коментар

                  Working...
                  X