Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Увреждане на гумите при смяна на летни/зимни

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Увреждане на гумите при смяна на летни/зимни

    Понеже се навивам да си взема още две джанти за новите летни гуми, тасе зачудих ако всеки сезон се сменят летни/зимни (и обратно) гуми на едни и същи джанти дали това повлиява съществено на тяхното качество. Или изпадам в подробности и се вманиачавам...Вие как мислите колеги?
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #2
    Аз преди две седмици като сменях моите, гумаджията също каза, че не е хубаво да се сменят често, т. е. два комплекта джанти му е майката.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #3
      sugarboy написа:
      Аз преди две седмици като сменях моите, гумаджията също каза, че не е хубаво да се сменят често, т. е. два комплекта джанти му е майката.
      Точно !
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #4
        а и смяната струва пари...
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #5
          20 лв е смяната, така че, наистина е по-добре с два чифта джанти, аз съм такаа пък и аз също съм чувал, че се развалят от много сваляне и качване
          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
          e30 forever!

          Коментар


            #6
            Зависи много от това колко внимателно се сменят от гумаджията. Реално ’много сваляне и качване’ означава 2 пъти в годината. При условие, че гумите ше се карат 3-4 сезона макс...не виждам какъв е проблемът
            _______
            146 JTD

            Коментар


              #7
              Хм, смяна на гумите с махане от джанта е 20 кинта общо за 4те гуми. Едни нови джанти, от най-елементарен тип са по 70-80 кинта всяка, което прави 280-360 кинта само за джанти. Ако си ги взел втора употреба - 120 - 150 кинта за джанти.Аз лично предпочитам да си давам парите за гуми, а не за джанти.Въпреки това , понеже съм много отворен, се прецаках, та си взех комплект джанти на времето, щото не било хубаво да се сменят от джанта на джанта, преебавали се.И каква стана сметката - всеки път на смяна на гуми, има поне две джанти за изправяне. Летите се изправят за вда пъти повече пари. Въпреки че имам комплект джанти, поне на две от тях пак плащам монтаж/демонтаж. От което се налага извода че втори комплект джанти са само за тези дето не ги боли фара че са дали повече кинти за едно и също нещо.
              Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

              Коментар


                #8
                втори комплект джанти нямам, защото не ми харесва колата с железниа от втори комплект лети няма смисъл - излишни паривсяка пролет/есен си сменям гумите на летите и това е
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Ами 4 години бях гумаджия, преебани гуми от смяна не съм виждал.Надявам се не си сменяте гумите както преди 20-30 години с щанги, нали ?п.с. Всъщност, ако се спести от водата и сапуна с който се маже гумата и се опитатда я размонтират на сухо, може да се откъсне парче гума и дори да се покажат стоманените обръчиотдолу. При този случай, гумата трудно ще уплътнява към джантата и е много вероятно да изпуска въздух. Ама трябва да си някой начинаещ та да направиш нещо такова.При нормален демонтаж-монаж ме съмнява да има проблеми.
                  Ex Fiat 126P
                  Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                  Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                  Alfa Romeo 147 1.6 TS
                  Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                  Коментар


                    #10
                    Значи просто трябва един комплект джанти и читави гумаджии.
                    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                    Коментар


                      #11
                      tinalex написа:
                      Значи просто трябва един комплект джанти и читави гумаджии.
                      точно и ясно!
                      FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
                      FIAT MAREA1.6 16V

                      Коментар

                      Working...
                      X