Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пружина за ръчката за отваряне на вратата на Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пружина за ръчката за отваряне на вратата на Пунто

    Кой беше колегата с черното Пунто,на което разглобявахме вратата в неделя?Питам,че не му разбрах ника.Пружината,която връща ръчката на вратата се беше счупила.Нека ми се обади,имам нещо наум.Ако има още колеги с Пунто,на които тази пружина се е счупила,да казват овреме,че да ги правя накуп.
    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

    #2
    Аз бях със счупената пружинка.Не съм намерил още такава, попреработих една друга,но нямам сега време да видя дали ще стане. На теб какво ти е хрумнало-сподели.
    Fiat Punto 1.7 TD

    Коментар


      #3
      Свали размерите на пружината-диаметър на навивката,дължина на правия участък,започващ от навивката,приблизителен ъгъл между правите,диаметър на телта.Ще навия няколко,ще видим какво ще стане.Най-много ме интересува диаметъра на телта.
      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

      Коментар


        #4
        Това определено е по-добър вариант,отколкото от спираловидна пружинка да правя такава! Утре ще сваля размерите. Мерси за помоща!
        Fiat Punto 1.7 TD

        Коментар


          #5
          Аз съм правил такава. Ако е за предна врата, вземи някоя от задните. Хем ще си сигурен. Задните дори без пружина си се връщат отлично. Диаметъра на навиване е около 2.5см., дебелина на телта около 3мм.
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            Пунто

            Ето удобен случай пак да се съберем в неделя :D
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Днес обиколих 2 магазина за левче да тарся дамски шноли и подобни да взема пружинка ама нямаше с толкова голям отвор Иначе няма как да взема от задната врата понеже съм двувратка,а от навигаторската пак не е удобно че ще забравят да бутват лосчето,а аз поне съм свикнал. Размера доста се различава от тези при Типо - външния диаметъра на навивката е 1,1см, а диаметъра на телта е 1,5мм , дължина на правия участък започващ от навивката-1,5см , приблизителен ъгъл между правите 140’.
              Fiat Punto 1.7 TD

              Коментар


                #8
                ОК
                Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                Коментар


                  #9
                  :D
                  Fiat Punto 1.7 TD

                  Коментар


                    #10
                    Оправихте ли я. И аз имам същия проблем. Един път дръпнах рязко и тя изщрака и се счупи

                    Коментар


                      #11
                      Ми не още . Сега ще чакаме колегата Лъчо да видим какво ще измисли.
                      Fiat Punto 1.7 TD

                      Коментар


                        #12
                        Навил съм няколко,от тел 1 мм/нямам 1.5/.Чакам закалчика да пусне пещта,че те трябва да се термообработят,иначе са меки.Като стане работата,ще се обадя.
                        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                        Коментар


                          #13
                          Добре-ще чакаме с нетърпение.
                          Fiat Punto 1.7 TD

                          Коментар


                            #14
                            Тази седмица бях оставил колата при Киро-Алфата и човека като отворил врата и видял дръжката и помислил,че той я е счупил! Та беше купил вътрешна част на бравата-без външния панел.Каза че не била скъпа и да не се притеснявам.Сега още не мога да свикна с лосчето на вратата като е с пружинка
                            Fiat Punto 1.7 TD

                            Коментар

                            Working...
                            X