Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разстояние на електроди за свещи?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разстояние на електроди за свещи?

    Здравейте колеги,някой може ли да ми каже какво трябва да е разстоянието на електродите на свещите.Свещите са марка ДЕНСО а колата за която питам е от подписа.Благодаря :D
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    #2
    Ако са нови,не трябва да пипаш нищо!Аз се спрях преди година на БЕРУ-Платинум и съм супер доволен.Там са 4 електрода и не можеш да пипаш разстояние,а и пишеше да не се пипа.Производителя си знае работата.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      Re: Разстояние на електроди за свещи?

      dimmX написа:
      Здравейте колеги,някой може ли да ми каже какво трябва да е разстоянието на електродите на свещите.Свещите са марка ДЕНСО а колата за която питам е от подписа.Благодаря :D
      а сега ... кой не си е чел учебника като е карал курсовете ... "Периодично и преди зимата трябва да се проверява и ако е необходимо, да се регулира разстоянието между електродите - средно то е 0.8 мм и трябва да бъде еднакво за всички свещи" ...

      Коментар


        #4
        както казва колегата трябва да е 0.8.ако я караш на газ по-добре е да са 1.0
        punto 1.2 16v sporting

        Коментар


          #5
          Значи свещите са нови,преди имах проблем с паленето и ги смених (колата цапаше свещите и се давеше а когато тръгнах за маистора работеше на 3 цилиндъра)сега вече тоя проблем изчезна но има чудене с паленето!Мерихме всички датчици и всичко е ОК оказа се че стъковия ми мотор е блокирал и не мърда!Сложих си стария стъков мотор които не работи както трябва но преди с него докато завъртя ключа палеше от раз,сега обаче пали когато си иска, някой път от раз друг пат въртя 5-6 секунди и тогава пали или и подавам малко газ ако не иска да запали!някой казват температурен датчик но преди малко го мерихме и стойностите са му като по книга!Вече незнма каде да търся проблема а и тея майстори не разбират оставят си ръцете.Бензиновата помпа е нова и е добре няма замисляне като дам газ излитам :P Дюзите не съм ги проверявал!!!Мен ме дразни всякакъв симптом при който колата се разболява!Как да го оправя ето в тая тема писах какво стана какво и как е с системите но проблема си остана http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=14467 общо взето колата палеше от раз а сега се чудиИскам да я опражя даите съвет моля ви Колата няма газува уредба!
          now. BMW E39 523i '98 170hp
          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

          Коментар


            #6
            Аз пък знам, че ако караш на газ трябва да е 0.7, откъде го видяхте че трябва да е 1.0?!
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Eто линк с инфо за разстоянието при свещи бриск за газ http://www.brisk.biz/index.php?page=svicky_silver.html
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                spark написа:
                Аз пък знам, че ако караш на газ трябва да е 0.7, откъде го видяхте че трябва да е 1.0?!
                И аз така мисля!
                dudulia написа:
                Eто линк с инфо за разстоянието при свещи бриск за газ http://www.brisk.biz/index.php?page=svicky_silver.html
                Същото, но на руски - http://www.brisk.ru/index.php?page=svicky_silver.htmlА ето и официалния дистрибутор за БГ и цените на свещите - http://emk-33.com/www/index.php?opti...380&Itemid=130 И още малко инфо - http://kobo.hit.bg/brisk/brisk.html
                BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                Среден разход на газ

                Коментар


                  #9
                  :D Супер сега чета само за свещи Дано някой има идея за мойта болкаПоздрави на всички
                  now. BMW E39 523i '98 170hp
                  ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                  ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                  Коментар


                    #10
                    малко, се обърках с колата ти, ако не те затруднява я напиши един пост с това какви са симптомите и какво си сменял досега, понеже си сменил доста консумативи, и може би проблема е на друго място, в смисъл не в свещите. А ако се опасяваш в тяхната работа, много лесно можеш да провериш, просто ги развий и виж как са работили и ще стане ясно дали проблема е в тях. Монтаж демонтаж на свещи отнема не повече от 15 мин., а и ще стане ясно как работи мотора.Честно казано не вярвам проблема да е в свещите.
                    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                    ИТАЛФЕСТ 2007

                    Коментар


                      #11
                      Е щом сме на тема свещи да споделя и аз. Карах колата почи 2 години от както съм я купил(20000) и до скоро не бях поглеждал свещите (нещо което работи не се поправя). Преди седмица реших да ги погледна, бяха NGK 2 електрода и разстоянието им беше станало ~1.2мм. Взех от емк-33 бриск dr15tc (3 електрода) и наблюденията показват като че ли малко добра работа на газ (по-спокоен празен ход и малко по добра динамика), на бенз. не усетих разлика, може би пали една идея по добре ама тя и преди си палеше нормално.Явно по хубавите свещи се харесаха повече на газта. Това е от мен.
                      ex. Fiat Marea 1.6 16 - 1999
                      Mazda 6 2.0 Petrol GY 2006

                      Коментар


                        #12
                        Мотора си работи перфектно,давам газ и излитам както се казва!Компресията на двигателя е както следва 1-ви,2-ри,3-ти,4-ти цилиндър е следната 12.5; 12.5; 13; 12.5!Всички датчици са мерени,всичко работи в стойности те си,вакуумите са наред!Цвета на свещите е керемиден!!!Оттук нататък почват мъките.Бях сложил едно стъпково моторче което уж беше здраво и беше добре 3 дена !После колата започна да пали трудно и след още два дена въобще не запали(блокирало)!Темата която съм постнал в тази е за проблема ми.Смених свещи,Сложих си старото моторче и колата запали(то също не е в час и съм го закрепил да работи на 1300 оборота доката намеря ново.С старото моторче палеше без грешка докато не го смених с ощте по скапаното и си разболях колата!Значи сутрин паля без без проблем,като я оставя някаде и после се кача пак пали но всеки път различно тоест,веднъж пали....друг пат пали след няколко секунди въртене на стартера.....не пали от раз както преди...пали когато си иска но все пак палиНе казвам,че проблема е в свещите (нови са) но исках да попитам!Бенз.помпа е сменена никви проблеми докато една вечер не налях бензин и започна да издава звук все едно не и стига ток!На празен ход при 1300 оборота забелязах,че стрелката на разходомера пада под средата(намаля консумацията) после като се нормализират си застава точно в средата..звукът който издава помпата е рядкост но е странно,от бензин от помпата или токовете..нямам идея!Всичко наред само едни дузи не съм чистил но и техния ред ще дойде Искам колата ми да си пали както преди от първия път това е болката мидано ме разберете с написаното,че вече се омотах с приказки
                        now. BMW E39 523i '98 170hp
                        ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                        ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                        Коментар


                          #13
                          Обърках се дюзите са за чистене тъй като след изгасянена на двигателя той претръпва(явно пикаят и пускат бензин)По някога като дам на контак но не винаги се получава едно придръпване,не паля двигателя но все едно някой ме бутва леко....Брат ми имаше подобен проблем с неговата Дедра 2.0 ие и се оказаха дюзи....дали обаче могат да ми правят те проблем ако пускат бензин и ми давят колата и от там да пали трудно?Проблема с паленето е най ярък след като я покарам и я оставя някаде за известно време !Който може да помага :P
                          now. BMW E39 523i '98 170hp
                          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                          Коментар


                            #14
                            Колко време трябва да се чува бенз.помпата(2-3 сек)така видях в друга тема щото мойта си върти и като подкачи бензин спира но това е някаде около 10-тина секунди?
                            now. BMW E39 523i '98 170hp
                            ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                            ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                            Коментар


                              #15
                              dimmX написа:
                              Колко време трябва да се чува бенз.помпата(2-3 сек)така видях в друга тема щото мойта си върти и като подкачи бензин спира но това е някаде около 10-тина секунди?
                              значи помпата е ок.
                              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                              ИТАЛФЕСТ 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X